Kdo Se Stal Vítězem Hokeja MFM-2015

V noci 6. ledna moskevského času se v Torontu konal hlavní zápas roku pro hokejisty do 20 let. Na závěrečném zasedání mistrovství světa se sešly mládežnické týmy Ruska a Kanady.

Kdo se stal vítězem MFM-2015

První období finálového zápasu začalo pro ruský tým depresivně. Necelé tři minuty hry Kanaďané dvakrát rozrušili našeho brankáře. Decler (23. sekunda) a Paul se vyznamenali (na výsledkové tabuli byl čas 2:32). Poté, co padly góly, Kanaďané neoslabili svůj nápor na brány ruských hokejistů, ale zámořským hráčům se v první třetině nepodařilo rozlišit. Naopak ruský národní tým dokázal v 10. minutě zahrát jeden gól. Obránce Yudin se vyznamenal.

Ve druhé třetině začali Rusové velmi aktivně, ale v 26. minutě Mac David využil chyby našich hráčů na směně a vyskočil jeden na jednoho a poslal třetí puk do branky ruského národního týmu. Poté mohli Kanaďané skórovat ještě dvakrát, čímž se skóre dostalo na drtivou - 5: 1. Vyznamenali se Domi (28. minuta) a Reinhart (33. minuta). Po takovém průlomu kanadského národního týmu ukázali Rusové skutečný bojový charakter, za který by měli být odchovanci Valery Bragina hluboce vděční. Na konci období se naši hokejisté vrátili do hry a vstřelili tři góly. Góly vstřelili Barbashev, Tolchinsky a Goldobin. Od druhého a třetího gólu ruského národního týmu dělilo pouhých 32 sekund (stalo se tak v 35. minutě zápasu). Již v 38. minutě setkání snížili ruští hokejisté rozdíl na minimum. Druhý segment zápasu skončil skóre 5: 4 ve prospěch kanadského národního týmu.

Ve třetí třetině se Rusové vrhli na zotavení, ale síla už nestačila. Setkání skončilo s výhodou hostitelů mistrovství světa, které umožnily mládežnickému týmu Kanady stát se vítězem MFM 2015.

Konečné vystoupení ruského národního týmu lze označit za úspěšné. Navzdory porážce ve finále ruský národní tým ukázal dovednost a charakter. Nejvhodnější definici výkonu národního týmu Valeryho Bragina lze nazvat slovy vynikajícího hokejisty naší doby Pavla Datsyuka, který na konci MFM 2015 uvedl: „Jsme hrdí na náš mládežnický hokejový tým! !! “.