Kdo Se Stal Vítězem Spengler Cupu

Spengler Cup je nejstarší hokejový klubový turnaj v Evropě. Tato soutěž se každoročně koná ve švýcarském městě Davos na Silvestra.

Kdo se stal vítězem Spengler Cupu 2014

V posledních dnech odcházejícího roku 2014 se v Davosu konal další Spenglerův pohár. Turnaje se zúčastnilo šest týmů, z nichž tři představují KHL a dva švýcarské mistrovství. Posledním účastníkem turnaje byl kanadský národní tým složený z hokejistů této národnosti, kteří hráli v Evropě nebo v menších hokejových ligách Kanady.

Ruský hokejový klub Salavat Julajev (Ufa) a švýcarský tým Ženeva Servette (Ženeva) se dostali do finále Spengler Cupu 2014. Rozhodující zápas se konal odpoledne 31. prosince.

Konečný výsledek finálového zápasu v Davosu nemůže potěšit ruského fanouška. Tým Ufa prohrál „na sucho“s „Servette“(0: 3). První období schůzky bylo neúčinné. Góly proti Salavatu Julajevovi padly ve druhé a třetí třetině zápasu. Ve druhém segmentu hry tedy Ufa připustila dvakrát v menšině. Švýcaři skórovali Jacqueme (23 minut) a Rubin (35 minut). V posledních dvaceti minutách stanovila Payette konečné skóre na výsledkové tabuli (50 minut).

Stojí za zmínku, že švýcarská "Servette" vyhrála Spenglerův pohár podruhé v řadě.