Jak Si Vedl Ruský Národní Hokejový Tým Na Mistrovství Světa

Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 se konalo od 4. do 20. května. Hry se konaly ve dvou sousedních zemích: ve Finsku a ve Švédsku, přesněji v jejich hlavních městech - Helsinkách a Stockholmu.

Jak si vedl ruský národní hokejový tým na mistrovství světa 2012

16 národních týmů bylo rozděleno do dvou skupin: Rappu N, který hrál úvodní etapové zápasy na ledě arény Hartwall v Helsinkách, a skupina S (která zahrnovala ruský národní tým), která hrála úvodní fázi v Globe Arena ve Stockholmu. Podle výsledků zápasů se do play-off dostaly následující týmy: ze skupiny H - národní týmy Kanady, USA. Finsko a Slovensko, ze skupiny S - týmy z Ruska, Švédska, České republiky a Norska. Ruský národní tým jako jediný vyhrál všech 7 her úvodní fáze.

Poté náš tým důsledně hrál zápasy s norským národním týmem ve čtvrtfinále, když vyhrál se skóre 5: 2, a s finským národním týmem v semifinále, když vyhrál se skóre 6: 2. V závěrečném finálovém setkání měla hrát se slovenským národním týmem, který ve čtvrtfinále porazil Kanaďany (4: 3) a v semifinále Češky (3: 1).

Zápas o zlaté medaile se konal 20. května na ledě Hartwall Areny. Stadion byl zaplněn do posledního místa. Ruský národní tým byl považován za jednoznačného favorita, ale Slováci by nikdy neměli být podceňováni. Samotná skutečnost, že se dostali do finále a porazili tak impozantní soupeře, jako byli Kanaďané a Češi, řekla hodně.

A Slováci okamžitě dokázali, že jsou velmi odhodlaní. Již ve druhé minutě první třetiny si otevřeli účet! Kapitán jejich národního týmu Z. Haro zaskočil našeho brankáře razantním hodem od modré čáry. Takový začátek mohl kohokoli odradit, ale na počest našich hráčů se nenechali zmást, chopili se iniciativy a začali vytvářet nebezpečné momenty u brány slovenského týmu. V 10. minutě dal Datsyuk přesnou přihrávku do dálky na Ovečkina, vtrhl do pásma a přihrál z levé strany Seminovi, který nahodil puk do brány brankáře Laca. Druhá část období se konala ve dvojitých útocích, týmy odcházely do přestávky se stejným skóre 1: 1.

V 6. minutě druhé třetiny vstřelili naši hokejisté druhý gól, Perezhogin. A ve 14. minutě se skóre změnilo na 3: 1, když Tereshchenko a Shirokov dovedně provedli výjezd dva na jednoho. Už po dvou minutách letěl puk znovu do brány Laca po vhazování Semina, který se slovenským brankářem vyšel jeden na jednoho.

Naši hokejisté „chytili odvahu“, a přestože Slováci tvrdohlavě odolávali, protiútokem, výsledek zápasu byl již jasný. Ve třetí třetině vstřelil ruský národní tým Slovákům další dva góly a jeden z nich v zápase s menšinou přiznal. Konečné skóre je 6: 2 v náš prospěch. Bylo to velmi krásné a zasloužené vítězství! Všichni sportovní komentátoři jednomyslně zaznamenali vysokou úroveň našeho týmu, který neponechal soupeři žádnou šanci.