Další Zlatá Medaile Na Bobech Na Olympiádě

V poslední soutěžní den mohli bobisté získat zlatou medaili, což zajistilo, že ruský tým získal medailové umístění.

Ruské čtyři vítězové

Vyvrcholením posledního olympijského dne soutěže nebylo jen vítězství ruských lyžařů, ale také bobistů. Čtyři Alexander Zubkov mohli získat další medaili nejvyšší důstojnosti, která se stala třináctou zlatou medailí pro ruský národní tým. Soutěž týmových bobů je jednou z nejobtížnějších, protože každé nesprávné rozhodnutí může medaili zbavit. Koneckonců, vítězství v tomto sportu závisí současně na čtyřech sportovcích.

Alexander Zubkov již dvakrát vyvrátil pověru, že nositel standardu nebude schopen vyhrát olympijské hry. Ruští sportovci měli štěstí, že se zúčastnili své rodné bobové dráhy „Sanki“. Koneckonců, měli čas to zaběhnout. Po prvním pokusu vyšlo najevo, že Zubkov, Voevoda, Negodailo a Trunenkov přišli do Soči vyhrát. Ne všechny pokusy byly pro ruský tým úspěšné. Během druhého sestupu se tedy sportovci dopustili několika chyb, výsledné vyrovnání to však příliš neovlivnilo.

O zlatou medaili bojovaly dva týmy - zástupci Lotyšska a Ruska. Přestávky po třetím pokusu byly minimální, a proto bylo důležité, aby ruští bobisté dokončili závod čistě a bez chyb. Celková doba k dokončení trasy byla 3 minuty a 40, 60 sekund. Lotyšská čtyřka ztratila na Zubkovův tým jen 0,9 s. Tým z USA se posunul na třetí místo.

Po dalším triumfálním vítězství v poslední soutěžní den dokázal ruský tým překonat svůj vlastní medailový rekord z roku 1976. Podle výsledků všech dnů olympijských her má ruský tým 33 medailí.