Jaká Vítězství A Zklamání Přinesly Olympijské Hry Ruskému Národnímu Týmu

12. srpna skončily XXX olympijské hry, které ukázaly spoustu zajímavých věcí, otevřely nové šampiony a potěšily diváky velkolepou show na počest zahájení a ukončení této sportovní události. Pro každý tým se tato olympiáda stala svým vlastním způsobem zvláštní. Přinesla také vítězství a zklamání ruskému národnímu týmu.

Jaká vítězství a zklamání přinesly olympijské hry 2012 ruskému národnímu týmu

Účast ruských sportovců na olympijských hrách přinesla sobě i jejich fanouškům mnoho překvapení. Většina vítězství a ztrát byla pro obě strany neočekávaná. A přes čtvrté místo v konečné tabulce her si Rusové vedli dobře a přinesli si 24 zlatých medailí, 26 stříbrných a 32 bronzových medailí.

První zlaté medaile naší země, které tým juda přinesl do pokladnice, se staly úžasným vítězstvím. První zlato získal Arsen Galstyan z Krasnodaru, který ve finále porazil Japonce Hiroaki Hiraoku za pouhých 40 sekund. Druhou zlatou medaili získal Mansur Isaev a třetí - Tagir Khaibulaev.

Všichni si také pamatovali vítězství mužského volejbalového týmu, který získal zlato v boji proti brazilskému týmu. Což je obzvláště příjemné, protože v této soutěži naposledy zvítězil národní tým SSSR v roce 1980.

Méně neočekávané, ale neméně příjemné byly zlaté medaile našich sportovců v synchronizovaném plavání, víceboji jednotlivců (Evgenia Kanaeva) a v běhu na 20 km - Elena Lashmanova skončila v této soutěži s rekordním výsledkem - 1: 25,02. Zlatou medailistku v hodu kladivem Tatyanu Lysenkovou však rekord z prvního hodu překvapil. Jeho úspěch je 78, 18 metrů.

A bronzová medaile, kterou získali ruskí basketbalisté, byla obzvláště příjemná. Poté, co porazili argentinský národní tým v zápase o třetí místo, vystoupili na pódium poprvé v historii olympijských her.

Naši sportovci byli neúspěšní ve střelbě a šermu, kde si téměř vždy brali ceny dříve. Ženský volejbalový tým také nesplnil očekávání, jehož limitem bylo čtvrtfinále a hra s brazilským národním týmem.

Podobná situace se stala i u ženského házenkářského týmu, který získal zlato na olympijských hrách v Pekingu. Také se dostala až do čtvrtfinále. Freestyle zápasníci nebyli spokojeni s hrou. A samozřejmě hlavním zklamáním byla bronzová medaile královny vzduchu Eleny Isinbayevové.