První Ruský Bronz V ženské Kostře

Poprvé v historii olympijských her získal ruský sportovec bronzovou medaili v kostře.

Elena Nikitina na trati

V historii olympijských her ruské atletky, které soutěží v disciplíně ženská kostra, nikdy nevystoupily na stupně vítězů. Do roku 2014 byla nejlepší ruskou sportovkyní s kostlivci Ekaterina Mironova, která na olympijských hrách v Kanadě dokázala obsadit pouze sedmé místo.

Na sáňkařské dráze a sáňkařské dráze reprezentovali ruský skeletonový tým tři sportovci v tomto typu soutěže najednou - Elena Nikitina, Olga Potylitsyna a Maria Orlova. Podle výsledků olympijského závodu se všechny tři dívky dostaly do první šestky, což je pro tým docela dobrý výsledek.

Soutěž o kostru žen trvala dva dny. Po prvním soutěžním dni obsadila Elena Nikitina třetí řádek pořadí a po svém posledním závodě si dokázala tuto pozici udržet. Její celkový traťový čas pro čtyři běhy byl 3 minuty a 54,30 sekundy. Vítězství v podobě zlaté olympijské medaile v tomto sportu získala reprezentantka Anglie - Elizabeth Yarnold a stříbro - Noel Picus-Pace (USA).

Zajímavým faktem bylo, že Elena Nikitina se začala nečekaně zabývat kostrou, než hrála za moskevský národní fotbalový tým. K ruskému národnímu kosternímu týmu se dostala až v roce 2009. Při své první účasti na Světovém poháru Nikitina okamžitě obsadila desáté místo, o několik pozic před svými krajany. Bronzová olympijská medaile v Soči není pro 21letého sportovce jediným pódiem. V lednu 2013 se stala první ruskou dívkou, která vyhrála mistrovství Evropy v kosterách.