Kde Se Bude Konat Finále Ukrajinského Fotbalového Poháru?

Obsah:

Dvacátá třetí soutěž Ukrajinského fotbalového poháru byla zahájena v červenci 2013 za účasti 48 profesionálních a dvou nejsilnějších amatérských týmů v zemi. Amatéry v něm zastupovali „Nový život“(Andreevka) a ODEK (Orzhev), kteří z boje vypadli již v úvodní fázi. Finále turnaje 2014 se má konat 7. května. Místo konání dosud nebylo stanoveno.

Šachtar Doněck se raduje z dalšího vítězství poháru

Finále bez Šachtaru není finále

Nejpopulárnějšími ukrajinskými kluby v poháru jsou Šachtar Doněck a Dynamo Kyjev, které v nich zvítězily devětkrát. Celkově má Dynamo 12 pohárových finále, zatímco Šachtar, který slaví úspěch na posledních třech turnajích, má 13. Šachtar a Dynamo se ve finále setkaly šestkrát. A celkové skóre jejich bojů je stále stejné.

Hlavním vrcholem poháru, stejně jako ukrajinského šampionátu, je střet dvou hlavních hráčů místního fotbalu - Dynama Kyjev a Šachtaru Doneck, kteří se dostali do finále 25krát a každý z nich vyhrál devět vítězství.

Horníci se dostali do finále Ukrajinského poháru poprvé v roce 1995 a okamžitě získali tuto čestnou trofej. V rozhodujícím setkání, které se tehdy konalo v Kyjevě, Šachtar v penaltovém rozstřelu porazil Dněpra z Dněpropetrovska - 1: 1 (7: 6). A v loňském finále horníci porazili Chornomorec Odessa v Charkově skóre 3: 0, přičemž jako hlavní favorité startovali v Poháru 2014.

Mimochodem, prvním vítězem Ukrajinského poháru v roce 1992 se stal Chornomorec, který v prodloužení zlomil odpor Metalistu Charkov - 1: 0.

Ve finále 1/16 aktuální rally porazil Doněckský tým v Mariupolu Illichivets se skóre 3: 0 a ve finále 1/8 způsobil podobnou porážku venku týmu Nikolaev a sebevědomě se dostal do čtvrtfinále. A nyní, aby se dostali do semifinále, musí hlídky rumunské specialistky Mircey Lucescu hrát 26. března v Černigově s místní Desnou.

Pokud jde o hlavní a ve skutečnosti jediné soupeře Šachtaru z Dynama Kyjev, kteří se mistrovství v poháru zúčastnili naposledy v roce 2007 (Šachtar se ukázal být poražen - 2: 1 - pak se Šachtar ukázal jako účast Dynamo bez problémů zvítězilo doma proti Metallurgu Doneck - 3: 2. A ve hře o postup do čtvrtfinále porazili dalšího Šachtaru 4: 0 od Sverdlovsku (Luhanské oblasti).

„Neutrální“stadion

Na stejný den, 26. března, jsou naplánovány další tři hry, ve kterých budou určeni všichni účastníci semifinálové fáze: Slavutich (Čerkasy) - Niva (Ternopil), Metalist (Charkov) - Dynamo (Kyjev) a FC "Ternopil" „(Ternopil) -„ Černomorec “(Oděsa). Pokud ovšem tyto zápasy, ve kterých jsou hosté oblíbenými, nejsou zrušeny z důvodu aktuální politické situace v zemi …

Jak je uvedeno v Pravidlech profesionální fotbalové ligy Ukrajiny, bude určeno město po dokončení všech čtyř zápasů čtvrtfinále, které získá právo hostit finálový zápas remízy 7. května.. Hlavní podmínkou je, že to bude osada, jejíž tým 15. dubna nenastoupí v jednom ze dvou semifinále.

Jedním ze sedmi ukrajinských měst - Doněck, Kyjev, Oděsa, Ternopil, Čerkasy, Černigov nebo Charkov, které v roce 2013 hostily rozhodující zápas - se může stát „vlastníkem“příštího finále poháru země.

Ukrajina bez fotbalu

Bohužel na jaře 2014 neměly ukrajinské týmy čas na fotbal. Jako pravděpodobně celá země. A nikdo neví, zda se finále poháru uskuteční ve stanovený den. Orientačním faktem je například noční můra fanoušků, že Dynamo Kyjev muselo hrát svůj domácí zápas v evropském poháru na Kypru …