Jaké Bylo Finále Euroligy V Basketbalu

Obsah:

Ve finále Euroligy Basketball 2011/2012 se ruský CSKA, který v semifinále zvítězil nad Panathinaikosem (Řecko), setkal s řeckým Olympiacos, který dostal vstupenku do finálového zápasu poté, co porazil Španělsko (Španělsko). CSKA, který měl všechny šance stát se nejlepším klubem v Evropě, potřetí ve své historii, když v posledních sekundách hry vynechal rozhodující útok, podlehl Řekům velmi útočným skóre 61:62.

Jaké bylo finále Euroligy v basketbalu 2012

Instrukce

Krok 1

V prvním čtvrtletí byla CSKA silná v defenzivě. Armádní tým získal většinu bodů z realizace trestů; v útoku byly pouze 2 přesné zásahy. Hlavní zápas turnaje zahájili Řekové a Pero Antic brzy otevřel skóre. Další body vyrovnal voják Ramunas Siskauskas, ale zásah zpoza oblouku Vassilis Spanulis přivedl řecký tým dopředu za stavu 2: 5. Díky úsilí Miloše Teodosiče a Andreje Kirilenka, kteří provedli dva trestné hody, vyšel ruský tým vpřed se skóre 6: 5. Během posledních minut následovaly přesné střely Kostase Papanikolaaua a Alexeye Shveda a Nenad Krstic zaznamenal tři ze čtyř trestných hodů. Zlom začal, když bylo skóre 10: 7 ve prospěch armádního týmu.

Krok 2

Ve druhém čtvrtletí nadále dominovala CSKA. Olympiacos reagoval na přesné zásahy Kirilenka, Krstic a namočeného Alexandra Kauna dvěma realizovanými trestnými hody od Papanikolaoua a efektním hodem od Spanulise. Armádní tým přivedl skóre na 16:11 ve svůj prospěch a pokračoval v ofenzívě: Teodosic provedl tři tříbodové střely v řadě. Reakcí Řeků byl Papanikolaouův namočený a jeden ze dvou Spanoulisových trestných hodů. To však nepomohlo zvrátit situaci, skóre bylo 25:14. Poté následovaly dva přesné zásahy od armádního hráče Dariusze Lavrynovycha, efektivní hody Kirilenka a Siskauskase. Řekové odpověděli tříbodovou střelou Papanikolaoua, přesným zásahem Spanoulise a jedním ze dvou realizovaných trestných hodů. Díky tomu se výhoda CSKA zvýšila na 13 bodů. V posledních minutách Lavrynovych zaznamenal jeden ze tří trestných bodů a Shvedův hod, který se shodoval s poslední sirénou, se nepočítal. Na začátku třetího čtvrtletí CSKA přišla se skóre 34:20 ve svůj prospěch.

Krok 3

Třetí čtvrtina začala dvěma přesnými zásahy Krstic, produktivním hodem Antic a výměnou tříbodových zásahů mezi Teodosicem a Papanikolaou. Po dvou trestných hodech, které Antic skóroval, následovaly tříbodové střely Spanulise, vojáci Viktor Khryapa a Andrej Kirilenko. Trestné hody Spanulise a Antica a následné efektivní útoky Siskauskase, Gordona a Shveda vedly ke skóre 53:34. Během posledních deseti minut byli Řekové znatelně aktivnější a získali sebevědomí ve svém útoku. Marco Keshel zaznamenal jeden ze dvou trestných hodů, Spanoulis skóroval efektivní střelou a Evangilios Manzaris skóroval zpoza oblouku v poslední vteřině. Třetí čtvrtina tak zůstala u Řeků a celkové skóre zápasu bylo 53:40 ve prospěch CSKA.

Krok 4

Ve čtvrté čtvrtině jim Řekové nedovolili chopit se iniciativy a po vhazování zpoza oblouku od Kostase Slukase a zásahu Georgiaios Printezise bylo skóre 53:45. Dále útoky armády začaly jeden po druhém selhávat. Dlouho očekávaný efektivní útok Siskauskase byl překřížen dvěma trestnými hody, které skóroval Printezis, a dalším přesným hodem. Celkové skóre zápasu bylo 55:52. Na dva přesné trestné hody, které provedl Krstic, a efektivní hod z Kirilenkova štítu, Řekové odpověděli přesným hodem Papanikolaou zpoza oblouku. Během trestných hodů na konci poslední čtvrtiny Teodosic a Kirilenko zasáhly jeden ze dvou hodů, ale Papanikolaou, který úspěšně přeměnil tři ze čtyř trestných hodů, zúžil rozdíl na jeden bod: skóre 61:60. Vteřinu před koncem zápasu vrhl Printezis míč do koše CSKA a přinesl Olympiacos vítězství 61:62.