Jaké Bylo Finále Wimbledonu

Wimbledon je jedním ze čtyř tenisových grandslamových turnajů, které existují od roku 1877 a každoročně se konají na stejnojmenném londýnském předměstí. Nejlepší tenisoví hráči planety si každý rok navzájem konkurují, aby ve finále získali čestný titul vítěze.

Jaké bylo finále Wimbledonu 2012

V roce 2012 se turnaj tradičně konal 14 dní, jeden a půl měsíce před prvním srpnovým pondělím. Tenisté soutěžili o ceny v pěti variantách Wimbledonu: muži ve dvouhře, ženy ve dvouhře, muži ve čtyřhře, ženy ve čtyřhře, smíšené (smíšené). Ve čtyřhře a smíšených turnajích nemusí být partneři obyvateli stejné země, a proto jsou tato setkání u diváků oblíbenější.

Polka Agnieszka Radwanská a Američanka Serena Williamsová, jejichž jméno již dlouho slyšeli všichni tenisoví fanoušci, se dostali do finále ženského dvouhry ve Wimbledonu 2012. Finální zápas mezi dívkami probíhal ve dvou fázích, protože první hra musela být přerušena kvůli silnému dešti po první sadě, kterou vyhrál Williams se skóre 6: 1. Američan vyhrál zápas popáté se skóre 6: 1 5: 7 6: 2.

Finále mužského turnaje bylo dramatičtější, protože šestinásobný vítěz Wimbledonu ze Švýcarska Roger Federer a Skot Andy Murray (favorit místního publika), který byl druhou raketou světa a často obsadil druhé nebo třetí místo na turnaji ve Wimbledonu se dostal do finále. Vzhledem k tomu, že britští muži od roku 1938 nikdy nevyhráli turnaj, byly na Murrayho vloženy velké naděje. Federer přesto zvítězil v drtivém vítězství a stal se sedminásobným mistrem Wimbledonu, a tak zopakoval rekord tenisové legendy - Američana Pete Samprase. Skóre schůzky je 4: 6, 7: 5, 6: 3, 6: 4.

Turnaj žen ve čtyřhře byl docela předvídatelný, protože počáteční sestrou byly sestry Williamsové (Serena a Venuše). Byli to oni, kteří na své cestě překonali všechny soupeře, a dostali se do finále, kde porazili národní tým z České republiky reprezentovaný Andreou Glavachkovou a Lucy Gradetskaya. Konečné skóre tohoto turnaje ve Wimbledonu je 7: 5 6: 4.

Vítězem turnaje čtyřhry mužů se stal smíšený tým složený ze zástupců Velké Británie Jonathana Murraye a dánského sportovce Fredericka Nielsena. Oba tenisté vyhráli Wimbledon poprvé; oba v rozhovorech doufali v pokračování spolupráce. Za stavu 4: 6, 6: 4, 7: 6, 6: 7, 6: 3 dokázali porazit další smíšený národní tým složený z Roberta Lindstedta (Švédsko) a Horie Tezeu (Rumunsko).

Vítězi smíšeného turnaje se stali zástupci Ameriky Lisa Raymond a Mike Brian, kteří ve finále porazili Rusku Elenu Vesninu a Indku Leander Paesovou. Všechna finále byla uvedena naživo na ruských sportovních televizních kanálech (Eurosport, „Rusko 2“).