Kdo Je Roman Vlasov

Ruští zápasníci úspěšně soutěžili na XXX letních olympijských hrách v Londýně. Jednu ze zlatých medailí získal mladý sportovec Roman Vlasov. V duelu s členem arménského národního týmu Arsenem Julfalakyanem zvítězil ve váhové kategorii do 74 kg.

Kdo je Roman Vlasov

Roman Vlasov šel na své olympijské zlato od dětství. Narodil se 6. října 1990 v Novosibirsku. Od raného věku chlapec vyrůstal bez otce. Někdy měla rodina problémy s penězi. Roman si vzpomněl, že byly dny, kdy byla lednička prázdná. Ale takové potíže jen posílily vůli sportovce. Jeho mottem byla fráze z kultovního románu jeho oblíbeného spisovatele Ernesta Hemingwaye: „Člověk nebyl stvořen, aby utrpěl porážku.“Roman vysvětluje, že jakékoli selhání vnímá jako důvod, aby vzal v úvahu své chyby a napravil je v budoucnu.

Možná i proto je dnes mladý muž považován za jednoho z nejsilnějších zápasníků řecko-římského stylu. A do sportovní sekce ho přivedl jeho starší bratr Artem, který se zabýval zápasením, byl mistrem sportu a vítězem ruského šampionátu mezi mládeží v tomto sportu. Roman si vzpomíná, jak mu potom jeho bratr řekl: „Určitě budeš šampion.“A tak se stalo a Vlasov má spoustu titulů šampionů.

Například v roce 2011 se stal zlatým medailistou ruského řecko-římského šampionátu v zápasech v Ťumeni. V témže roce získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v Dortmundu. Na základě svých chyb na tomto turnaji vyvodil Vlasov v září zlato na mistrovství světa v Istanbulu. Pak byly další úspěšné turnaje, kde se stal vítězem Roman. Včetně mistrovství Evropy v roce 2012, kdy ruský sportovec získal nejvyšší ocenění.

A teď konečně zasloužené vítězství na letních olympijských hrách v Londýně. Bezprostředně po vyznamenání Roman přiznal, že si dosud plně neuvědomil, že je olympijským vítězem. I když šel do soutěže v naději, že získá zlatou medaili. Vlasov uvedl, že po olympiádě si plánuje odpočinout a poté pokračovat v tréninku. Koneckonců musí jít na nová vítězství.