Kdo Je Missy Franklin

Melissa Janette Franklin je americká plavkyně, která byla jmenována do amerického olympijského týmu pro londýnské hry 2012. Letos na jaře Missy dosáhla 17 let, ale je již velmi slavnou osobou mezi nejrychlejšími plavci na planetě a je považována za oblíbenou v boji o olympijské medaile v několika disciplínách.

Kdo je Missy Franklin

Melissa získala své první mezinárodní ocenění před dvěma lety na mistrovství světa v krátkém plavání. V plaveckém znaku na 200 metrů ukázala druhý výsledek. Na stejném místě získal Franklin stříbrné ocenění za účast v štafetě na 4x100 metrů. Následující rok Melissa soutěžila v mistrovství světa na dlouhých 50 metrů dlouhých tratích a dosáhla velmi významných výsledků, když získala bronzovou, stříbrnou a tři zlaté medaile. Po těchto soutěžích byl 16letý Američan v roce 2011 jmenován nejlepším plavcem na světě podle oficiálního časopisu Mezinárodní plavecké federace FINA Aquatics World Magazine.

Teprve po všech těchto významných vítězstvích dosáhla Melissa dvou nejlepších titulů v národním šampionátu USA - v létě 2011 se stala šampionkou v plavání na 100 metrů volný způsob a znak. A na konci roku Missy skórovala ještě dvakrát. V říjnu na plaveckém mistrovství světa stanovila nový světový rekord v znaku na 200 m. Zejména se jednalo o první celosvětový úspěch od zákazu high-tech plavek v roce 2010. A v prosinci se uskutečnil druhý rekord, ve kterém se Franklin zúčastnil štafetového týmu plavců na vzdálenost 4x100 metrů.

Na olympijských hrách v Londýně bude Melissa Franklinová startovat v sedmi plaveckých disciplínách - čtyřech individuálních a třech štafetách. Den po zahajovacím ceremoniálu získala bronzovou medaili s americkým štafetovým týmem na 100 m volný způsob plavání. Missy zároveň dokončila etapu s nejlepším osobním časem a americký tým vytvořil národní rekord. Franklin dokončila svoji první soutěž jednotlivců v Londýně ještě úspěšněji - finálovou rozjížďku vyhrála na vzdálenost 200 metrů zpětným zdvihem.