Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Švédsko - Rusko

V závěrečném zápase skupinové fáze na mistrovství světa v ledním hokeji, který se konal na Slovensku, se proti ruskému národnímu týmu postavil jeden z hlavních favoritů celého turnaje - švédský tým. Konečné rozdělení míst v horní části tabulky skupiny B záviselo na výsledku této hry.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Švédsko - Rusko

Před finálovým zápasem ve skupině B obsadila ruská národní hokejová reprezentace na mistrovství světa 2019 první místo. Poslední soupeři Rusů ve skupinové fázi byli hokejisté ze Švédska. Tento skandinávský tým přivedl na turnaj mnoho svých hvězd. Sledovaná hra se proto zdála být jednou z nejzajímavějších v přípravném turnaji.

Hra začala vzájemnou touhou týmů po držení puku. V prvních pěti minutách setkání diváci neviděli žádné šance na skórování. Švédský národní tým častěji útočil pozičně. Rusové se pokusili o protiútok. V 8. minutě se skóre změnilo. Aktivita skandinávských hokejistů v cizí zóně vedla k opuštěnému puku. Střela Markuse Pettersona od modré čáry zasáhla kapitána Colaroda Avalanche Gabriela Landeskoga. Od středu hvězd před Švédy se střela odrazila do bran Andrey Vasilevského. Švédsko se ujalo vedení 1: 0.

Po zmeškaném puku se Rusové snažili hrát aktivněji v cizí zóně, ale nevedlo to k nebezpečným okamžikům v brance Markstrem, ale k odstranění Sergeje Andronova. Útočník CSKA v cizí zóně zahákl soupeře hokejkou a získal zasloužené dvě minuty. Rusové hráli v menšině příkladně, Švédům nedovolili zvýšit skóre.

O několik minut později dostal Kirill Kaprizov pokutu. Rusové si zase v útočném pásmu vysloužili dvě minuty hry v nerovnoměrném složení. Skandinávští hokejisté vytvořili napětí v bráně Vasilevského, ale brankář Tampa Bay s pomocí obrany nepřipustil druhý gól.

První třetina skončila skóre 1: 0 ve prospěch Švédska. Skandinávští hokejisté vypadali v prvních dvaceti minutách zápasu lépe, stříleli častěji na bránu a měli územní a herní výhodu.

Ve druhé třetině se hra dramaticky změnila. Ruský národní tým v první minutě vyrovnal skóre. Tři Gusev - Anisimov - Kucherov se svými přihrávkami postavili ideální útok, po kterém útočník Chicaga srovnal skóre. Druhý gól proti Švédům zorganizovali Rusové po 4 minutách. Vhazování Michaila Sergacheva od modré čáry uzavřel Evgeny Dadonov, kterému se podařilo na podzim střídat klub a změnit směr letu puku. Pro útočníka Florida Panthers byl tento gól již sedmým v turnaji.

V 9. minutě hrály dvě hlavní hvězdy ruského hokeja posledního desetiletí chladnou kombinaci. Evgeny Malkin poskytl asistenci Alexandrovi Ovečkinovi, po kterém útočník Washingtonu přinutil Yakuba Markstrema vzdát se potřetí.

Ruský národní tým nadále roztrhal švédskou obranu. V 15. minutě vstřelil svůj první gól na mistrovství světa 2019 Kirill Kaprizov, který vhazoval hned po vhazování, které vyhrál Kuzněcov. 4: 1 ve prospěch ruského národního týmu. Možná tento cíl konečně zlomil Švédy. Do konce tohoto období Skandinávci připustili ještě dvakrát, a to do jedné minuty. Nejprve skóroval Michail Grigorenko a poté útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin. Konečné skóre zápasu po dvou třetinách je 6: 1 ve prospěch ruského národního týmu.

V závěrečném období diváci viděli další čtyři góly. Tři z nich organizovali švédští hokejisté. Ve 13. minutě uzavřel manko William Newlander a upravil na 6: 2. Rusům trvalo odpovědět méně než minutu. Dmitrij Orlov odpověděl svým skórovaným pukem. Poté bylo konečně jasné, že vítězem setkání bude ruský tým. Možná to uvolnilo domácí hokejisty. Zverenci Ilyi Vorobyova za poslední tři minuty připustili ještě dvakrát. Vyznamenali se švédští obránci Ekman-Larson a Klingberg.

Konečné skóre setkání je 7: 4 ve prospěch ruského národního týmu. Tento výsledek umožnil našemu týmu sebevědomě vyhrát skupinu B. Soupeři Rusů ve čtvrtfinále budou národní tým USA.