Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Lotyšsko - Rusko

18. května 2019 odehrálo ruské národní hokejové mužstvo svůj pátý zápas na mistrovství světa na Slovensku. Proti odchovancům Ilyi Vorobyova se postavili lotyšští hokejisté, kteří ještě neztratili šanci dosáhnout rozhodující etapy Světového poháru. Očekávalo se, že hra bude tvrdohlavá a nekompromisní.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Lotyšsko - Rusko

Aby byla zachována šance na postup do play-off lotyšského národního týmu, bylo nutné vzít body ruskému týmu. Pobaltští hokejisté jsou dobře naladěni na nadcházející zápas, který vyplynul z prvních směn.

Počáteční část hry se odehrála pod vysokým tlakem Lotyšů. Hokejisté ruského národního týmu se potýkali s těžkými problémy při vystupování ze své vlastní zóny. Po první změně ze tří Ovechki - Kuznetsov - Barabanov se však hra přesunula do branky lotyšského národního týmu. Legionáři z Washingtonu nedovolili Lotyšům opustit vlastní zónu, což způsobilo nebezpečné momenty. Taková aktivita Rusů nevedla k opuštěnému puku.

V polovině období začala stěhování. Zpočátku národní týmy hrály ve stejných, ale neúplných složeních (čtyři až čtyři), poté Rusové opět odešli. Při hře čtyři na tři se lotyšskému národnímu týmu podařilo otevřít skóre v zápase. V 11. minutě skóroval Oskar Tsibulskis a zasáhl blízký roh brány Andreje Vasilevského. Brankář Tampa Bay Lightning se nestihl přestěhovat kvůli rychlému přestupu Lotyšů. Roh brány Rusů zůstal nechráněný.

Ruský národní tým dostal brzy šanci se zotavit. Zverenci Ilyi Vorobyova hráli u většiny čtyři minuty. Během této doby narazil na bránu lotyšského týmu závan útoků. Nikita Kucherov a Gusev narazili do rámu, Alexander Ovečkin několikrát nebezpečně hodil na cíl. Všechny tyto pokusy nevedly k cíli. Lotyšský národní tým hrdinsky vstal.

Na konci období mohli Rusové chybět více v nebezpečném protiútoku, ale Andrej Vasilevskij tým zachránil. Poprvé v turnaji ruský národní tým během zápasu prohrál. Počet před přerušením sirény se nezměnil. Lotyšsko vedlo 1: 0.

Na začátku druhé třetiny dokázali Rusové vyrovnat skóre. Mocný střelec Dmitry Orlov z dálky dosáhl svého cíle. Obránci Washingtonu Capitals trvalo pouhých 27 sekund od vhazování, aby vyrovnal skóre.

Ve 4. minutě období ovlivnila výhoda zkušenějších hokejistů. Ruská většinová brigáda pod vedením Evgenyho Malkina uspořádala druhý puk proti lotyšským hokejistům. Nikita Gusev se vyznamenal přestupem Evgeny Dadonova. Po gólu Rusové nadále dominovali. „Červené auto“hodně a nebezpečně zaútočilo, což vyústilo ve třetí gól proti lotyšskému národnímu týmu. Nejlepší střelec aktuálního turnaje Nikita Kucherov si tentokrát s brankářem připsal jeden k jednomu.

Konec období pro ruský národní tým se ukázal být zmačkaný. Důvodem byly dvě delece, kvůli nimž byli domácí hokejisté nuceni dokončit druhou dvacetiminutovou kombinaci tři proti pěti soupeřům. Obrana Rusů vydržela, skóre 3: 1 zůstalo až do sirény do brejku.

V závěrečném období diváci neviděli opuštěné podložky. Nejblíže k cíli byli ruští hokejisté Nikita Kucherov a Dmitrij Orlov, ale hody těchto hokejistů postrádaly přesnost. U lotyšského národního týmu hrál rám brány. Konečné skóre zápasu 3: 1 ve prospěch ruského národního týmu umožnilo domácím hráčům vyhrát páté vítězství na turnaji, díky čemuž si ruský tým udržuje první řádek v tabulce ve skupině B mistrovství světa 2019.