Proč Olympijští Rozhodčí Zbavili Britské Gymnastky Stříbrné Medaile

Olympijské hry v Londýně v roce 2012 nejsou úplné bez skandálů, včetně rozhodčích. Značné rozhořčení bylo způsobeno přitažlivostí japonského univerzálního mužského týmu sportovní gymnastiky, který zcela změnil pozici týmů na stupních vítězů.

Proč olympijští rozhodčí zbavili britské gymnastky stříbrné medaile

Dne 30. července 2012 se na londýnských olympijských hrách konala soutěž mužů a žen v umělecké gymnastice. Byly získány následující výsledky: 1. místo za čínské gymnastky (275, 997 bodů), druhé místo za sportovce z Velké Británie (271, 711 bodů) a třetí místo za Ukrajinu (271, 526 bodů). Gymnastky z Japonska byly až na čtvrtém místě. V průběhu soutěže šli Japonci sebevědomě na druhé místo, ale dva v řadě na koni je nechali za vítězi.

Ukrajinští a britští sportovci se již připravovali na oslavu úspěchu, když japonský národní tým podal protest proti výsledku. Stalo se tak po vyhlášení výsledků, takže sportovci věřili ve své vítězství. Zástupci Japonska nebyli spokojeni se skóre Kohei Uchimura v závěrečném cvičení na koni - získal 13 466 bodů. Navzdory skutečnosti, že japonský sportovec během představení spadl z projektilu, což se považuje za hrubou chybu, našli soudci příležitost své hodnocení revidovat - bylo zvýšeno o 0,7 bodu.

Díky tomu se celkový výsledek japonského týmu zvýšil na 271 952 bodů, což jim umožnilo obsadit druhé místo. Zlato tedy zůstalo čínským sportovcům, stříbro přešlo Japoncům a Britové poté, co ztratili stříbro, zůstali s bronzem. Ukrajinské gymnastky k velké lítosti celé země zůstaly bez medaile.

Výsledek víceboje je hodnocen podle hodnocení šesti cviků: volný způsob, skok, bradla, hrazda, kruhy a kůň. Již podruhé za sebou na olympijských hrách získal bezpodmínečně první místo čínský národní tým.

Bohužel Rusové David Belyavsky, Denis Ablyazin, Alexander Balandin, Igor Parkhomenko a Emin Garibov obsadili na těchto soutěžích pouze šesté místo se skóre 269 603 bodů. Fanoušci do nich vkládali velké naděje, protože po kvalifikační soutěži byli druzí, ale chyby v trezoru a na koni byly pro náš tým kritické.