Který Klub Vyhrál Ligu Mistrů UEFA V Roce

Liga mistrů UEFA je přední fotbalový turnaj klubů ve starém světě. Celý sportovní svět každý rok sleduje, který tým může vyhrát čestný titul nejlepších v Evropě a zapsal se do historie světového sportu.

Který klub vyhrál Ligu mistrů UEFA v roce 2014

24. května 2014 se na stadionu Sveta v portugalském Lisabonu konala důležitá sportovní událost. Španělský klub „Real“(Madrid) s více než šedesáti tisíci diváky získal v dramatickém zápase prestižní trofej - Pohár mistrů UEFA. Toto je desáté vítězství Ligy mistrů v historii velkého královského klubu. Podle tohoto ukazatele je Madrid nejvíce titulovaným klubem v Evropě.

Soupeřem Realu Madrid byl další madridský tým - Atletico. Konečné skóre zápasu, které znamenalo vítězství „krémové“, se stalo největším v historii finále Ligy mistrů za poslední roky. Zápas skončil porážkou 4: 1. Tento výsledek však není odrazem celkové výhody královského klubu. „Real“až 94 minut byl horší než soupeř 0: 1 a pouze ve stanoveném čase po rohu Sergio Ramos poslal míč do brány „Atlético“. Real Madrid tedy v posledních minutách setkání vyrovnal skóre, což velkému klubu umožnilo dostat se z porážky ve finále a v roce 2014 vyhrát Ligu mistrů. V prodloužení poslal „Real“pro druhý přidaný čas tři míče do soupeřovy brány. Vyznamenali se Gareth Bale, Marcello a Cristiano Ronaldo.

Madrid „Real“celému světu opět ukázal, že je to jeden z nejlepších týmů v Evropě v minulé sportovní sezóně. Není tedy náhodou, že se tento konkrétní klub stal v roce 2014 vítězem Ligy mistrů UEFA.