Jak Rusko Hrálo Na EURO

Závěrečná část mistrovství Evropy ve fotbale 2012 začala ve Varšavě 8. června a skončí 1. července v Kyjevě. Ruský národní tým však z turnaje 16. června vypadl. Historie její účasti na tomto šampionátu začala hned první den, první Rusové společně s Poláky vydali svůj odchod, když se jim podařilo uspořádat pouze tři setkání skupinové fáze soutěže.

Jak Rusko hrálo na EURO 2012

Náš tým zahájil své vystoupení na Euro 2012 ve Vratislavi, kde se jeho hry s českým týmem osobně zúčastnilo téměř 41 tisíc diváků. Nebyli zklamáni - ten den bylo na stadionu Meisky vstřeleno pět gólů, čtyři z nich vstřelil náš tým. Góly vstřelili Alan Dzagoev (dvakrát), Roman Shirokov a Roman Pavlyuchenko. Do poloviny prvního pololetí dostali Rusové celkem pohodlnou výhodu dvou gólů, ale brzy po začátku druhého snížili rozdíl Čechů (Václav Pilar). Trenér našeho týmu, Dick Advocaat, v 73. minutě hry, nahradil útočníka Alexandra Kerzhakova jeho kolegou Pavlyuchenkem. Šest minut poté konečně Dzagojev a poté Pavlyuchenko konečně formovali výhodu ruského národního týmu před českým týmem skóre 4: 1.

Naši fotbalisté odehráli druhý zápas o čtyři dny později na varšavském národním stadionu, kde jejich soupeřem byl domácí tým. A v této hře vstřelil vynikající gól Alan Dzagoev po přímém volném kopu kapitána ruského národního týmu Andreje Aršavina. Stalo se tak osm minut před koncem první poloviny setkání a dvanáct minut po začátku druhé poslal Jakub Blaschikowski neméně krásně míč do brány Vyacheslava Malafeeva. V 70. minutě Advocate opět nahradil Keržakova Pavlyuchenkem, ale na rozdíl od předchozí hry to nepřineslo výsledky, stejně jako nahrazení Dzagojeva Maratem Izmailovem o 10 minut později. Schůze skončila remízou 1: 1.

Třetí zápas Rusů se odehrál na stejném stadionu, který opět zaplnilo téměř 56 tisíc diváků. Posledním soupeřem našeho týmu na tomto šampionátu byl národní tým Řecka. Jediný gól na tomto setkání vstřelil Řek Giorgos Karagounis, když už běžel čas přidaný do první poloviny setkání. Právník tentokrát provedl obvyklou výměnu Keržakova za Pavljučenka mnohem dříve, během přestávky schůzky. Ani tato náhrada, ani vystoupení dalšího útočníka Pavla Pogrebnyaka namísto záložníka Denise Glushakova, ani vystoupení na hřišti místo obránce Anyukova, nezměnil výsledek zápasu jiný útočník - Izmailov. Rusové podlehli 0: 1, vypadli z turnaje a v A skupině skončili na třetím místě.