Jak Alžírsko Hrálo Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Vstup do skupinové fáze šampionátu v Brazílii se pro alžírské fotbalisty již stal hodným výsledkem. Hlavním úkolem tohoto afrického týmu na turnaji bylo proto předvést slušný kvalitní fotbal.

Jak Alžírsko hrálo na mistrovství světa ve fotbale 2014

Na mistrovství světa v Brazílii se národní tým Alžírska dostal do skupiny N. Soupeřem Afričanů byly dva evropské týmy - Rusko a Belgie a také tým Jižní Koreje.

Alžířané odehráli svůj první zápas ve skupinové fázi s týmem Belgie. První polovina zápasu skončila s minimální výhodou Alžířanů (1: 0). Africkí fotbalisté si však nedokázali udržet výhodu. Prohráli s Belgičany 1: 2.

Ve druhém zápase skupinové fáze předvedlo Alžírsko nejlepší výkon na turnaji. Již v první polovině zasáhly brány jihokorejských hráčů tři nezodpovězené góly. Ve druhé polovině setkání dali Afričané další gól a připustili pouze dva. Výsledkem setkání bylo efektivní vítězství Alžírska 4: 2.

Aby mohli hráči Alžírska postoupit ze skupiny do play-off mistrovství světa 2014, museli neprohrát s ruským národním týmem. Afričané dosáhli tohoto výsledku. Skóre 1: 1 vyneslo Alžírsko z druhého místa ve skupině H do play-off.

Ve finále 1/8 museli hráči Alžírska hrát s budoucími šampiony šampionátu - německým týmem. Uplynulo 90 minut setkání s výhodou Němců, ale diváci neviděli góly. Pouze v prodloužení dokázalo Německo tlačit na alžírský národní tým (2: 1).

Vstup do play-off pro alžírské fotbalisty byl skutečným triumfem. Tým patřil mezi 16 nejsilnějších na turnaji. Hráči Alžírska byli druhým africkým týmem na mistrovství světa 2014, který se dostal tak daleko (Nigérie byla dalším Afričanem v play-off). Mnoho diváků mistrovství světa si bude pamatovat odhodlání alžírských fotbalistů a jejich touhu vyhrát.