Jak Si Vedli Ruští Biatlonisté V Závodě Jednotlivců Mužů V Pokljuce

Obsah:

6. prosince sledovaly miliony Rusů závody jednotlivců mužů na mistrovství světa ve slovinské Pokljuce. Jak si vedli sportovci ruského biatlonového týmu? Kdo ze sportovců, kteří se soutěže zúčastnili, dokázal udržet klid, vyzvat nejen soupeře, ale také odolat mlze nad Pokljukou, rozbitou lyží?

Vzdálenost biatlonistů

Soutěž jednotlivců na 20 kilometrů měla začít 5. prosince. Neuskutečnilo se to kvůli husté mlze v Pokljuce. Začátek byl odložen na další den.

Biatlonisté v cíli

Celkové pořadí pro muže

Mnoho biatlonistů předpovídalo předpověď počasí špatně. Mysleli si, že po začátku závodu bude sněžit, a tak se rozhodli běžet ve 2. skupině. Martin Fourcade začínal jako nejextrémnější účastník. Závodil nejen s ostatními biatlonisty, ale také s lyžařskou stopou, která pokljuku zakrývala mlhou. Jeho časový průběh nebyl vysoký. Fourcade soustředil veškerou svou pozornost na střelbu. Poté, co zasáhl všechny cíle na 3 palebných řadách, měl velkou šanci na výhru. V závěrečné fázi závodu byl druhý, podlehl německému biatlonistovi Shempovi. Ten při střelbě minul, čímž eliminoval možnost získat zlato.

Dálkový biatlonista

V nepřítomnosti zvítězil Němec Johannes Kühn v závodě jednotlivců mužů. Martin Fourcade se s úkolem vyrovnal. Nechyběl na palebné čáře, před Kuehnem měl náskok 16 sekund. O vítězství však zatím nemohla být ani řeč, protože časová prodleva mezi nimi se zmenšovala. 1000 metrů před cílovou páskou to bylo rozpůlené. Bylo jasné, že to má pod kontrolou Martin Fourcade. Přejel cílovou pásku před Němcem Johannesem Kühnem o 4 sekundy. Francouz svým vítězstvím dokázal, že je oprávněně považován za výjimečného a vynikajícího sportovce. Johannes Kühn obsadil 2. místo. Bronzovou medaili získal biatlonista z Rakouska Simon Eder. Němec se na střelnici nedopustil žádné chyby, ale neukázal nejrychlejší čas. Soutěž mezi muži dokončil Ukrajinec Sergej Semenov (6. místo), zástupce Norska Vetle Christiansen (11. místo). Mezi 5 nejlepších lídrů patří slovinský sportovec Jacob Fak, Němec Simon Schemmp.

Biatlonisté na dálku

Jak se v závodě osvědčili biatlonisté z Ruska?

Ruští biatlonisté se ukázali být mimořádně nepřesvědčiví. Naši sportovci buď stříleli dobře na střelnici, ale předváděli špatný čas na dálku nebo naopak. Pokud by se sečetla rychlost Alexandra Loginova a Dmitrije Malyshka, bylo by možné získat medaili. Dmitrij obsadil 12. místo a Alexander s rychlostí Fourcade a 3 mine skončil na 29. pozici. Eliseev Matvey se ukázal dobře. Udělal 2 střelecké chyby a byl odsunut zpět na 31. pozici. Tento výsledek mu umožnil obsadit 20. místo.

Nejrychleji se na dálku ukázal Nor Johannes Boe. Závod překonal jako blesk a se 3 tresty skončil na 7. místě. Martin Fourcade ztratil rychlost 1 minutu 11 sekund. Francouz obsadil včas pouze 13. místo. Stejný výsledek ukázal ruský biatlonista Loginov.

Aleksey Slepov ukázal na dálku 20. čas, ale na střelnici udělal 6 min. Místo zaujal až v 7. desáté. Latypov v závodě jednotlivců zcela selhal. Na start přišel pozdě, špatně vystřelil, pomalu kráčel dálkou. Edward obsadil pouze 99. místo.

Mladí biatlonisté z Ruské federace ještě nejsou připraveni dobýt pódium. Zkušení sportovci Loginov a Malyshko musí nejprve vylepšit střelbu. Střelba bez selhání pomůže biatlonistům kvalifikovat se na medaile.