Kdo Skončil Třetí Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

V předposlední den mistrovství světa v Brazílii se konal zápas o bronzové medaile mistrovství světa. Národní týmy Brazílie a Nizozemska se setkaly na národním stadionu Brasilia.

Kdo skončil třetí na mistrovství světa ve fotbale 2014

Hra pro hostitele šampionátu začala velmi špatně. Van Persie již ve 3. minutě jednání otevřel skóre poté, co byla udělena kontroverzní penalta. Při repríze bylo jasné, že faul Silvy na Robbena byl stále mimo hrací plochu. Soudce si to však nevšiml. Nizozemsko se ujalo vedení 1: 0.

V 16. minutě Blind přiměl celou Brazílii vzpomenout si na noční můru v semifinálovém zápase. Kvůli pomalosti obrany hostitelů šampionátu Blind střelil Cesara zpoza pokutového území. Ale i za této situace, v době přihrávky na bok k nizozemskému záložníkovi, odkud padák padl do pokutového území, bylo viditelné ofsajdové postavení. Skóre je 2: 0 ve prospěch Evropanů. To způsobilo brazilskému týmu určitý šok. Evropané po dvou vstřelených gólech útočili častěji a ostřeji.

Teprve ve druhé polovině úvodního poločasu dokázali Brazilci prokázat svůj útočný potenciál. Hlavní hrozby pro nizozemskou branku však byly až po standardních krocích. Ve výsledku se Brazílii nikdy nepodařilo skórovat. Týmy pokračovaly v přestávce s Nizozemskem 2: 0.

Ve druhém poločase se Brazilci pokoušeli eskalovat situaci u soupeřovy brány, ale je třeba připustit, že neexistovaly žádné skutečné stoprocentní šance na holandskou branku. Evropané dali míč Jihoameričanům, zatímco oni sami se pokoušeli hrát o protiútoky.

Z nebezpečných útoků Brazílie lze zaznamenat Ramirezův kop z pokutového území, ale míč letěl mimo brankovou čáru.

V 68. minutě rozhodčí opět udělal chybu ve prospěch Evropanů. Oscar byl sestřelen v nizozemském pokutovém území, ale rozhodčí fixoval brazilskou simulaci, místo aby ukázal na bod. Tento okamžik také negativně ovlivnil již demontovanou Brazílii.

Nakonec Brazilec minul třetí gól do své vlastní sítě. Již ve zkráceném čase zahráli Holanďané dobrou kombinaci na protiútoku, který Wijnaldum završil přesným úderem.

Konečným výsledkem zápasu je další porážka Brazílie. Nizozemsko tentokrát porazilo hostitele turnaje se skóre 3: 0. To umožnilo Evropanům stát se bronzovými medailisty z mistrovství světa ve fotbale. Hostitelé mistrovství světa 2014 zůstali bez mistrovských medailí.