Brazílie - Chorvatsko: Jak Skončil První Zápas Mistrovství Světa

12. června 2014 začal hlavní fotbalový turnaj čtyřletého období - v Brazílii začal světový pohár. V úvodním zápase musel hlavní favorit šampionátu (Brazilci) hrát se silným evropským soupeřem - chorvatským národním týmem.

Brazílie - Chorvatsko: jak skončil první zápas mistrovství světa 2014

Úvodní zápas mistrovství světa se konal v brazilském městě São Paulo na stadionu Arena Corinthians. Na první zápas brazilského národního týmu čekala zcela zaplněná aréna.

Po úvodním hvizdu zahnal Brazilec ohlušující řev fanoušků. V 11. minutě však byla celá hostitelská země mistrovství světa šokována. Obránce pětinásobných mistrů světa Marcelo si zasekl míč do své vlastní brány a v zápase se ujali vedení Chorvaté. V 18. minutě hlavní hvězda brazilského národního týmu Neymar obnovil rovnováhu a poslal míč nejpřesnějším nízkým kopem zpoza pokutového území do samého rohu brány. Skóre ve hře se tedy rovnalo - 1: 1.

Po přestávce se Brazilci pokusili vstřelit ještě jeden gól. Dokázali to ne ze hry, ale z pokutového kopu. Neymar v 71. minutě posunul Pentacampions dopředu: 2 - 1. V posledních minutách se Chorvaté pokusili získat zpět. Brankář několikrát zachránil Brazilce. Ve výsledku fungovalo neotřesitelné pravidlo fotbalu a již ve zkráceném čase mladý brazilský talent Oscar vyskočil na branku, poslal míč do sítě a stanovil konečné skóre 3: 1.

Brazilský národní tým vyhrál svůj první zápas na turnaji. Musíme však uznat, že pentacampiony získaly tři body velmi tvrdě. Na fanoušky čeká několik vzrušujících zápasů.