Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Se Hra Hrála Uruguay - Anglie

19. června se na mistrovství světa v Brazílii ve druhém kole skupiny B setkaly národní týmy Uruguaye a Anglie. Oba týmy byly v prvním kole poraženy, takže zápas v Sao Paulu měl být pro oba týmy jedním z nejdůležitějších. V případě porážky by národní týmy minimalizovaly své šance dostat se ze skupiny smrti.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak se hra hrála Uruguay - Anglie

Všichni fanoušci na stáncích stadionu v Sao Paulu očekávali šumivý, velkolepý a vášnivý fotbal. Mnoho diváků se na tento zápas těšilo, protože pochopili, že v této hře pro národní týmy může být rozhodnuto o všem.

Zápas se ukázal jako velmi zajímavý a vzrušující. První nebezpečný okamžik vytvořili Britové. Po podání ze standardu zasáhl Rooney z půl metru hlavou prázdnou bránu. Všichni britští fanoušci se chytili za hlavy a Rooney sám by udělal totéž, kdyby jen nevisel během stávky ve vzduchu. Uruguayané odpověděli nebezpečným kopem, ale míč minul centimetry od brankové čáry.

Je třeba připustit, že Anglie měla více míče v držení, ale oni byli první, kdo připustil. V 39. minutě pracovala jihoamerická banda útočníků Cavani - Suarez. První dal úžasnou přihrávku přesně na hlavu Suareze a skóre v zápase bylo otevřeno. Radost Uruguayanů neznala hranic, protože to byl velmi důležitý míč.

V první polovině diváci neviděli více gólů. K rozuzlení došlo během druhé poloviny schůzky.

Po přestávce Britové přitlačili Uruguayany k bráně. Nejnebezpečnější byly útoky předků fotbalu, ale na gól to nestačilo. Wayne Rooney v polovině poločasu zasáhl Musleru z téměř 9 metrů. Ten okamžik byl nejnebezpečnější. Britský útočník v pokutovém území nikdo nepokryl. Kvalitní pán je povinen si takové okamžiky uvědomit.

Rooney však stále skóroval. V 75. minutě uzavřel přihrávku z kříže a vyrovnal skóre. Uruguay trochu nevydržel. Existoval pocit, že nyní Britové zatlačí na svého soupeře. Ale fotbal je nepředvídatelný. V 85. minutě Muslera vezme míč daleko dopředu, Cavani bojuje s obráncem Britů o jezdecký míč. To nakonec vede k tomu, že Luis Suarez vypadne na schůzce s Hartem. Nejsilnější rána a skóre bylo opět ve prospěch Uruguaye - 2: 1. Po takovém šoku se Britové pokusili získat zpět, ale nedokázali to.

Luis Suarez, který se stal hrdinou zápasu, byl nahrazen. A rozhodčí s posledním hvizdem zaznamenal vítězství Uruguaye. Fanoušci Jihoameričanů se slzami v očích se z této události radovali. Sám Suarez téměř plakal štěstím. Ale to je jen začátek turnaje.

Vítězství Uruguayanů výrazně zvýšilo šance na kvalifikaci ze skupiny a Britové mohou jen doufat v zázrak. Hodně bude záležet na příštím zápase Itálie - Kostarika. V každém případě je situace ve skupině smrti velmi matoucí.