Uruguay Proti Kostarice: První Senzace Brazilského Mistrovství Světa

Zápasy v jedné z nejnáročnějších skupin mistrovství světa ve fotbale v Brazílii začaly ve Fortaleze na stadionu v Castelanu 14. června. V Kvartetu D se setkali vládnoucí šampioni Jižní Ameriky Uruguayané s národním týmem Kostariky.

urugvai_costa-rica

První polovina zápasu se v mnoha bodovacích situacích nelišila. Neutrální fanoušci měli plné právo přiznat, že to byla jedna z nejnudnějších polovin turnaje. Jeden gól na stadionu, který pojme asi 64 000 diváků, se však uskutečnil. Skóre otevřel jeden z nejlepších útočníků na světě, uruguayský útočník Edinson Cavani. Uruguay se ujal vedení 1: 0. Zdálo se, že po přestávce Jihoameričané zmáčknou soupeře. Ve skutečnosti se ale všechno ukázalo jinak.

Ve druhé polovině vyšla Kostarika, jako by jiný tým. Začaly se projevovat zajímavé útoky ze strany zástupců Střední Ameriky a Uruguayané před sebou nic neukazovali. Campbellova branka v 54. minutě byla zcela přirozená. Kostarický hráč vystřelil brankáře Musleru zpoza pokutového území.

O tři minuty později Duarte vede Kostariku 2: 1. Tato událost byla pro uruguayský tým již šokem. Ten druhý dokázal za tři minuty dvakrát chybět.

Je třeba připustit, že uruguayský národní tým po inkasování dvou branek nedokázal na bránu soupeře nic vytvořit. Naopak, 84 minut bylo pro Jihoameričany osudných. Střídačka Urenya střílí po brilantní pronikající přihrávce do uruguayského pokutového území třetí gól. 3 - 1 ve prospěch Kostariky.

Závěrečný hvizd rozhodčího zápasu zaznamenal hlavní senzaci prvních tří hracích dnů na mistrovství světa. Kostaričané dokázali porazit uruguayský národní tým 3: 1.