První Etapa 1/8 Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Brazílie V Chile

28. června žila celá Brazílie v očekávání prvního zápasu finále 1/8 mistrovství světa FIFA, ve kterém se hostitel mistrovství světa setkal s chilským národním týmem. Ke střetu mezi Brazilci a nekompromisními Chilany došlo na stadionu ve městě Belo Horizonte.

První etapa FIFA World Cup 1/8 2014: Brazílie v Chile

Od prvních minut setkání oba týmy tvrdě bojovaly o míč na soupeře v každé části hřiště. Byla to již fáze play-off, takže všechny síly byly vrženy do konkrétního zápasu. Symbol boje o moc na zeleném trávníku stadionu Mineirao lze nazvat Vidalovou technikou, kterou zachytil na boku Neymara. Čilský hráč mohl hokejistům NHL závidět.

Pokud jde o hru, diváci na tribunách se nemohli nudit. Již v 18. minutě jednání, po rohovém kopu, hostitelé otevřeli skóre. Brazilský kapitán Silva směřuje míč ke vzdálené tyči, kde David Luiz dokončil přihrávku. Skóre je 1: 0 ve prospěch Brazílie. To, co se v tu chvíli dělo na tribunách, nazval sportovní komentátor výrazem, který se zapíše do historie: „Brazilci na tribunách zažili obrovský orgasmus.“Takové bylo velké radostné šílenství mnoha fanoušků. Brazilci se však nemuseli dlouho radovat.

Ve 32. minutě poslal Alexis Sanchez míč nejpřesnějším zásahem mimo pokutové území do rohu Cesarovy brány. Na výsledkové tabuli se rozsvítila čísla 1: 1, která chilské fanoušky již přivedla do fáze extáze.

První polovina jednání skončila stejným skóre.

Ve druhé polovině byla na hřišti pozorována stejná tvrdá hra. Je třeba připustit, že Brazilci měli mírnou územní výhodu, ale Číňané nebezpečně zaútočili. Oba týmy měli několik dobrých příležitostí ke skórování, ale skóre na výsledkové tabuli se nezměnilo - hlavní čas zápasu skončil nerozhodně 1: 1.

V dalších 30 minutách byli Brazilci aktivnější, chilský tým se bránil poslední silou. Obrovská obrana Chile je obdivuhodná - brazilský tým neměl jedinou šanci na gól. Čiliané ale téměř „pohřbili“všechny naděje majitelů šampionátu. V posledních minutách prodloužení zasáhla Pinilla obludný úder na bránu Cesara. Brankář byl bezmocný, ale míč narazil do břevna. Zdálo se, že zvonění z branky se rozléhalo po celé Brazílii. Pentacampions mají velké štěstí.

Prodloužení nepřineslo žádné vstřelené góly, takže týmy utřídily vztah v sérii penaltových rozstřelů. Sportovní jmění bylo na straně hostitelů šampionátu - vyhráli 3: 2. Konečný úder Chilané z bodu současně zasáhl tyč. Opět několik centimetrů oddělilo Chile od milované brány. Výsledkem bylo, že tento zásah byl posledním ve hře. Brazilci se dostanou do čtvrtfinále a čekají na vítěze zápasu Kolumbie - Uruguay. Číňané odcházejí domů, ale nikdo jim doma nebude vyčítat jejich výkon. Byl to důstojný tým, s nímž se bohužel šampionát loučí.