Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Se Hra Hrála Nigérie - Argentina

25. června se ve městě Porto Alegre konal finálový zápas argentinského národního týmu ve skupinové fázi mistrovství světa. Posledním soupeřem Argentinců v kvartetu F byl národní tým Nigérie.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak se hra hrála Nigérie - Argentina

Zápas mezi Nigérií a Argentinou se stal jedním z nejpozoruhodnějších na mistrovství světa. Týmy okamžitě začaly ukazovat svůj útočný potenciál. Tři minuty po zahajovacím hvizdu otevřel skóre Lionel Messi. Nigerijci však adekvátně zareagovali již ve 4. minutě. Musa počítal s gólem Jihoameričanů. Ve 4. minutě jednání tedy bylo skóre stejné - 1: 1.

Poté se oba týmy pokusily ostře zaútočit. Argentinský národní tým měl výhodu držení míče, jejich útoky byly postaveny. Nigerijci se snažili ohrozit soupeře ostrými protiútoky. Do posledních minut prvního poločasu však diváci neviděli žádné góly. Ale ve zkráceném čase si Messi připsal dvojnásobek a chytře provedl volný kop. Africký brankář byl bezmocný - míč šel pod bránu Nigérie podruhé v zápase. Týmy odcházejí do přestávky s výhodou Argentiny 2: 1.

Po přestávce si týmy opět vyměnily rychlé góly. Nejprve Musa zaznamenal svůj double v zápase. Nigerijci ve středu roztrhali jihoamerickou obranu, která v tomto zápase nejednala nejlépe. Musa vyrovnává skóre ve 47. minutě. Na desce se rozsvítí čísla 2 - 2.

Uplyne jen pár minut a Argentinci střílí třetí gól z rohu. Marcos Rojo v 50. minutě jednání opět vede Argentinu 3: 2.

Ještě asi dvacet minut měli Jihoameričané výhodu v držení míče a vytvářeli tak nebezpečné momenty. Nigerijci však prudce protiútokovali až do 75 minut. Musa měl velkou šanci na hattrick, ale útočník moment neproměnil.

Posledních patnáct minut uplynulo s vedením Nigérie. Africkí fotbalisté tlačili Jihoameričany do pokutového území. Argentinci mohli jen protiútoky. Aktivní akce týmů však nevedla k dalšímu vstřelenému gólu - hra skončila s minimální výhodou Argentiny 3: 2.

Oba týmy postoupily do fáze play-off turnaje. Argentina vyhraje tři vítězství ve třech zápasech a vede ve skupině F, na druhém místě vychází Nigérie se čtyřmi body. Nyní týmy čekají na zahájení rozhodujících zápasů mistrovství světa ve fotbale v Brazílii.