Hokej MFM-2015: Jak Probíhalo čtvrtfinále Rusko - USA

Pozdě večer 2. ledna moskevského času odehrálo ruské národní hokejové mužstvo čtvrtfinálový zápas v rámci mistrovství světa mládeže. Soupeři Rusů byli jejich vrstevníci ze Spojených států.

Hokej MFM-2015: jak probíhalo čtvrtfinále Rusko - USA

K identifikaci vítězů ve čtvrtfinálovém zápase MFM 2015 se museli odchovanci Valery Braginové přestěhovat z Toronta do Montrealu. Právě v aréně slavného klubu Montreal Canadiens museli Rusové překonat odpor jednoho z hlavních favoritů mistrovství světa v hokeji mládeže - Američanů.

První období pro ruský národní tým bylo úspěšné. Američtí hokejisté často porušovali pravidla. To vedlo k tomu, že Američané hráli v menšině polovinu období. Ve 3. minutě setkání si Ivan Barbashev uvědomil početní výhodu dvou hráčů. Rusko se ujalo vedení 1: 0. Američané dále opět faulovali. Výsledkem byl druhý gól vstřelený proti týmu USA. Alexander Sharov v 16. minutě znovu rozčilil Američany. Puk byl bušen hned po skončení dalšího trestného času amerického hokejisty.

Ve druhém období Američané výrazně přidali. Na americké hráče opakovaně docházelo k rychlým útokům. V 33. minutě uzavřel mezeru střelou z dálky Anthony Di Angelo. V době branky měli ruskí hokejisté početní převahu. Poté Američané hodně stříleli na bránu Shesterkina, ale náš brankář byl spolehlivý. Stojí za zmínku, že američtí hokejisté během druhé třetiny „hodili“Rusy třikrát.

Američané zahájili třetí třetinu znovu aktivně, ale první gól v této polovině letěl do bran zámořských hokejistů. Sergej Tolchinsky ve 42. minutě předvedl ruský národní tým (3: 1). Poté začali Rusové pravidla systematicky porušovat. Důvodem byl vysoký tlak Američanů a jejich celková herní výhoda. Taková aktivita amerického hokejového týmu byla odměněna druhým pukem do naší brány. V 49. minutě Zach Warenski opět zmenšil rozdíl mezi Američany na minimum. Po zbytek období byli Rusové výhradně v defenzivě. Shesterkin za celou hru odráží více než čtyřicet střel amerických hráčů. Tato hra brankáře se stala významným pomocníkem celého národního týmu při udržování vítězného skóre. Američanům nepomohla ani praxe nahrazení brankáře šestým hráčem v poli na konci setkání. Rusko obstalo a zvítězilo 3: 2.

Zverenci Valery Bragina nastoupí na další zápas na turnaji 4. ledna. Soupeři Rusů v semifinále budou švédští reprezentanti.