MFM-2016: Recenze Zápasu Rusko - Bělorusko

Skupinová fáze Mistrovství světa v hokeji mládeže v Helsinkách postupně naberá na obrátkách. 29. prosince odehrálo ruské národní hokejové mužstvo svůj třetí zápas. Soupeřem svěřenců Valery Bragina byli bělorusští hokejisté.

MFM-2016: recenze zápasu Rusko - Bělorusko

Soupeři Rusů zahájili zápas aktivněji, častěji zůstávali v obranném pásmu týmu Bragin. To bylo částečně důsledkem odvolání ruského národního týmu, který se stal prvním na schůzce. Po dvě minuty většiny se brankář našeho národního týmu Samsonov dokázal bránit neporušeně. V desáté minutě třetiny Rusové odpověděli gólem ve své většině. Na turnaji opět ruská mládežnická jednotka ukázala svoji třídu v realizaci přebytku. Puk má na starosti Maxim Lazarev. Druhý gól zápasu padl také v přesilovce. Je potěšitelné, že to udělali hráči ruského národního týmu, podruhé s využitím početní převahy (autorem gólu byl v 16. minutě Alexander Polunin). Konečný gól v první třetině vstřelil kapitán ruského národního týmu Vladislav Kamenev, který po hodu od modré čáry Ivana Provorova dokázal vyměnit hokejku.

Ve druhé třetině diváci neviděli žádné góly. Hra se hrála měřeným tempem s výhodou ruského národního týmu. Na rozdíl od první třetiny ve druhé dvadtsatiminutke nedošlo k sérii trestů. Teprve na konci období dostali Bělorusové právo na většinu, ale místo toho, aby se tlačili na ruskou bránu, sami téměř inkasovali gól poté, co Ivan Provorov šel na setkání s brankářem.

V 47. minutě zápasu běloruské hokejistky ještě dokázaly vyhodit svůj puk, který se pro ně stal jediným v zápase. Alexey Patsenkin z záplaty vytlačil gumový kotouč přes Samsonovovu brankovou čáru. Poslední slovo však zůstalo na svěřencích Valeryho Bragina. Ve 48. minutě stanovil konečné skóre na výsledkové tabuli Alexander Polunin, který na hodnocené schůzce zaznamenal dvojnásobek.

Výsledek zápasu: vítězství ruského národního týmu ve třídě se skóre 4: 1. Nyní, pokud jde o první místo ve skupině, budou muset Rusové 31. prosince porazit slovenský národní tým.