MFM-2016: Recenze Zápasu Finsko - Rusko

28. prosince ruský mládežnický hokejový tým odehrál svůj druhý zápas na mistrovství světa v Helsinkách. Soupeři Rusů byli hostiteli turnaje, kteří v prvním setkání zvítězili nad Bělorusky skóre 6: 0.

MFM-2016: recenze zápasu Finsko - Rusko

Začátek zápasu byl pro hokejisty Suomi. To se docela očekávalo, protože Finové hrají na domácím ledě a jsou jedním z favoritů své skupiny. Taková aktivní hra pod tlakem finského národního týmu přinesla ovoce. Již v páté minutě setkání se finští hokejisté ujali vedení po gólu Sebastiana Aha. Rychlý útok našich soupeřů vedl k střele na branku Georgieva, ale náš brankář odrazil puk, ale útočník Suomi již čekal na zakončení na křídle, který poslal mušli do brány.

Po zmeškaném gólu se Rusové pokusili přenést hru na polovinu hřiště hostitelů. Výsledkem bylo, že se Braginovým svěřencům podařilo získat odstranění. Numerickou většinu si uvědomil Kirill Kaprizov v sedmé minutě.

Konec období byl ve znamení dalšího puku proti Rusku. Když do přestávky zbývala něco přes minutu, upravil Fin Patrick Laine puk do brány po střele od modré čáry. V přestávce šli týmy 2: 1 ve prospěch Finska.

Ruský národní tým zahájil druhou třetinu třemi penaltami za sebou. V první většině finští hokejisté zvýšili svůj náskok v skóre (3: 1). Ale Rusové projevili charakter. Braginovi svěřenci skórovali v menšině a poté dvakrát zasáhli finskou bránu, přičemž měli ještě jednoho hráče. Andrey Svetlakov, Pavel Kraskovsky a Vladislav Kamenev se vyznamenali. To však nebyly všechny cíle v daném období. Rusové také vstřelili pátý gól. Gól vstřelil Alexander Polunin. Rusové tak do druhého přerušení skóre 1: 3 přenesli čísla do skóre ve svůj prospěch - 5: 3.

Finský národní tým znovu zahájil závěrečných dvacet minut aktivně, což vyústilo ve čtvrtý gól proti Rusům. Alexi Saarela se vyznamenal. Po zmeškaném gólu ruský národní tým výrazně přidal do hry, Rusové stále častěji tlačili na finský národní tým. V 54. minutě Radel Fazleev vstřelil šestý gól proti Finům.

Do závěrečného hvizdu se skóre na výsledkové tabuli nezměnilo. Ruský národní tým vyhrál obtížné vítězství nad Finskem se skóre 6: 4, ukazoval charakter a ukázal své bojové kvality.