Lední Hokej MFM-2015: Jak Skončilo Semifinále Rusko - Švédsko

V noci na 5. ledna moskevského času odehrál ruský mládežnický hokejový tým semifinálový zápas v rámci mistrovství světa hráčů do 20 let. Soupeři Rusů v semifinále byli národní tým Švédska.

Lední hokej MFM-2015: jak skončilo semifinále Rusko - Švédsko

Na posledních dvou hokejových mistrovstvích mládeže se ruský národní tým v semifinále setkal se švédským týmem. V obou případech byli Rusové útočně horší než skandinávští hokejisté s minimálním skóre. V roce 2015 se proti ruskému národnímu týmu v semifinále MFM postavili opět švédští hokejisté.

První třetina zápasu nebyla bohatá na vstřelené góly, navzdory tomu, že po prvních dvaceti minutách zápasu byla skóre vypálena nulami, fanoušci v aréně v Torontu se nenudili. V první třetině se hra podobala spíše taktické hře. Hokejisté se snažili bojovat o puk ve všech částech webu, ale to se neprojevilo negativně na vytváření šancí na skórování. Jednu z prvních šancí na skórování Rusové minuli. V 7. minutě Bryntsevův hod otřásl post švédské brány. Skandinávští hokejisté odpověděli několika nebezpečnými útoky. Obzvláště obtížné bylo pro Rusy udržet obranu, když hráli v menšině. Shesterkin však bránil ruskému národnímu týmu před zmeškaným pukem.

Ve druhé třetině se v prvních deseti minutách pokusili iniciativu získat Švédi. Obránci Valeryho Bragina obstáli a poté ve 32. minutě Alexander Sharov provedl brilantní protiútok ruských hokejistů vhazováním do horního rohu brány Švédů. Rusové překonali celou oblast několika rychlostmi a přivedli Alexandra na vražednou pozici. Ruský národní tým se ujal vedení 1: 0. Poté dostali naši hokejisté početní výhodu. Již v 33. minutě prudká střela od modré čáry Ziyata Paigina způsobila, že se švédský brankář podruhé vzdal. Tento gól byl pro Švédy první v menšinové hře. Po druhém zmeškaném puku Skandinávci úplně minuli nitky hry, což vedlo k novým nebezpečným útokům Rusů. Na konci druhé třetiny puk opět překročil švédskou brankovou čáru. Gól však nebyl zaznamenán, protože puk po dotyku brusle našeho hokejisty překročil drahocennou hranici. Bezprostředně poté měl Leshchenko další dobrý okamžik. Útočník vyskočil na schůzku se švédským brankářem a odhodil ho cíleně do blízkého horního rohu. Sederstrom však odrazil puk ramenem. Druhé období skončilo výraznou herní výhodou ruského národního týmu, která byla zaznamenána na výsledkové tabuli arény v Torontu - naše zvítězilo 2: 0.

Třetí třetina začala brankou Alexandra Sharova. Švédský obránce zaváhal za svou brankou, což umožnilo Maminovi přivést nás k střele. Alexander přesným hodem zasáhl horní roh brány Švédů. Výhoda ruského národního týmu se zvýšila na tři góly (3: 0). Gól padl v 42. minutě. Poté ruský národní tým začal hrát podle skóre. Švédové měli určitou územní převahu, ale Rusové podnikli nebezpečné protiútoky. Několikrát měli ruští hokejisté šanci skórovat poté, co šli jeden na jednoho s brankářem švédského národního týmu.

Osm a půl minuty před koncem třetí třetiny se Skandinávcům podařilo zahrát jeden gól. Valmark se otočil na nikl a z nepohodlné ruky poslal puk do brány Shesterkina (3: 1). Po zmeškané brance měli Rusové očekávat nervózní zakončení, ale už v 53. minutě poslal Mamin zakončením čtvrtý puk do brány Švédů, čímž obnovil výhodu ruského národního týmu na tři góly. Od té chvíle bylo ve hře ruských hokejistů cítit vítěznou důvěru. Navzdory tomu, že se Švédové pokusili zaútočit s velkými silami, proti Shesterkinovi už žádné góly nepadly. Čtyři minuty před koncem regulérního času nahradili Skandinávci brankáře polním hráčem, ale čísla na výsledkové tabuli se to nezměnilo. Je pravda, že dvacet vteřin před koncem zápasu Švédové získali puk, ale rozhodčí gól nezaznamenal, protože před brankou byl útok našeho brankáře.

Konečné skóre setkání je 4: 1 ve prospěch ruského národního týmu. Nyní čekají svěřenci Valeryho Bragina ve finále MFM 2015 soupeře, který se stane vítězem dvojice Kanada - Slovensko. Rozhodující zápas na turnaji se uskuteční 6. ledna ve 4:00 moskevského času.