Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Se Hrál Zápas Mezi Austrálií A Nizozemskem

19. června odstartovalo druhé kolo ve skupině B na mistrovství světa. Ve městě Porto Alegre se uskutečnil zápas národních týmů Nizozemska a Austrálie. Hra se ukázala být velmi vzrušující a krásná. Zápas potěšil řadu fanoušků nejen na stadionu, ale po celém světě. Diváci viděli několik krásných míčků a více než jeden gól.

Avstralia - Niderlandy_

Poté, co Nizozemsko porazilo Španělsko s drtivým skóre 5: 1, si mnozí mysleli, že hraní s Austrálií nezpůsobí problémy s lehkou tříbodovou akvizicí pro zverence Louise van Gaala. Hra se však ukázala jako velmi zajímavá.

Ve 20. minutě Arjen Robben provedl svůj další vysokorychlostní pomlčku nízko od středu pole, vstoupil do pokutového území a poslal míč do dolního dolního rohu. Holanďané brali 1: 0. Radost nizozemského národního týmu však byla krátkodobá. Během minuty Tim Cahill vyrovnal ohromujícím cílem. Australský útočník zareagoval na kloubovou přihrávku do pokutového území a vystřelil do brány. Míč netvornou silou zasáhl břevno a překročil drahocennou čáru. Tento gól bude jedním z nejkrásnějších gólů na turnaji. Na výsledkové tabuli se objevilo stejné skóre.

Po vstřelení gólu měli Australané šanci skórovat více, dá se říci, že hra byla vyrovnaná. Skóre se však do přestávky nezměnilo.

Ve druhé polovině diváci opět viděli několik gólů. První, kdo se odlišil, byli Australané. V 54. minutě před penaltu Mile Edinak přivedl zástupce zeleného kontinentu dopředu. Austrálie vedla 2: 1 a už to byla senzace. Nizozemský národní tým má ale své vlastní hvězdné umělce. Takže Robin van Persie dostal druhý gól v 58. minutě. Tento gól byl pro Robina již třetím v turnaji a v tomto ukazateli se dotkl Arjena Robbena a Thomase Müllera.

V 68. minutě Memphis Dupai vyslal třetí gól do brány Austrálie kopem zpoza pokutového území. Holanďané vystoupili. Je pozoruhodné, že v předchozím gólovém útoku Australané téměř sami zasáhli bránu. Konečné skóre se nezměnilo až do závěrečného hvizdu.

Nizozemsko po dvou zápasech získává 6 bodů a na světovém poháru trumflo pořadí skupiny B. A australský národní tým zůstává po dvou zápasech bez bodů, i když jejich hra s Holandskem byla velmi kvalitní a zajímavá.