Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Se Hrál Zápas Kamerun - Brazílie

23. června odehráli hostitelé mistrovství světa ve fotbale svůj finálový zápas ve skupinové fázi. Kamerunský národní tým se stal soupeřem pentacamps na národním stadionu v hlavním městě Brazílie.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak se hrál zápas Kamerun - Brazílie

Brazilský národní tým od prvních minut zápasu nabídl soupeřům rychlé tempo. Míč prakticky nezůstal ve středu pole, protože jihoameričané se ho okamžitě pokusili dopravit na přední linii. Brazilský náskok byl působivý. Výsledkem byl gól v 17. minutě proti Kamerunu. Neymar poté, co dostal nádhernou přihrávku z křídla, na jeden dotek poslal míč do rohu kamerunské brány. 1: 0 brali Brazilci.

Africký tým po uznaném míči se probral a několikrát nebezpečně ohrozil bránu soupeřů. Nebezpečné momenty v bráně Brazilců v zásadě vznikly po rohových kopech. V jednom z těchto útoků zachránil brazilský brankář Cesar brankovou tyč. Kamerun však přesto dokázal skórovat. V 26. minutě Matip získal zpět gól od Brazilců. a skóre se vyrovnalo.

Takový výsledek nemohl vyhovovat hostitelům šampionátu. I v první polovině v 35. minutě Neymar dělá double a posílá svůj tým vpřed. První polovina schůzky skončila skóre 2: 1 ve prospěch Brazílie.

Po přestávce se situace na hřišti nezměnila - Brazilci útočili častěji. Již ve 49. minutě vstřelili třetí gól proti Kamerunu. Fred vynikal. Tento gól byl prvním na mistrovství světa pro brazilského národního útočníka. Je však třeba poznamenat, že v době podání boku byl Fred v kontroverzní pozici. Arbitr mohl bezpečně opravit ofsajd. To se ale nestalo - Fred poslal míč hlavou do sítě.

Zbytek zápasu strávili Brazilci velmi sebevědomě. Dominovali na hřišti a nedovolili africkým hráčům okořenit jejich branku. V 84. minutě navíc Fernandinho vstřelil další gól. Skóre bylo zničující 4: 1 ve prospěch Jihoameričanů.

Závěrečný hvizd rozhodčího zápasu zaznamenal sebevědomé vítězství Brazilců. Nyní se fanoušci těší na pokračování fotbalového banketu v play-off mistrovství světa, jehož součástí bude samozřejmě brazilský tým.