Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Hrály Národní Týmy Nigérie A Bosny A Hercegoviny

21. června hostil Cuiaba rozhodující zápas pro týmy Nigérie a Bosny a Hercegoviny ve druhém kole mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Oba týmy v prvních zápasech neukázaly nejlepší výsledek: Nigérie remizovala a Bosna prohrála. Proto byla pro ně hra v Cuiabě rozhodující, pokud jde o boj o postup do další fáze turnaje.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak hrály národní týmy Nigérie a Bosny a Hercegoviny

Nigerijci a Bosňané měli po vítězství v zápase mezi sebou příležitost získat první tři body v turnaji, což by jim udrželo naději na dosažení další fáze mistrovství světa. Hra nezačala nejrychlejším tempem. Je třeba poznamenat, že město Cuiaba je nejžhavější ze všech měst, která hostí zápasy mistrovství světa v Brazílii. Není však pravděpodobné, že by to vedro ovlivnilo nedostatek ohromujícího tempa. Hra byla velmi důležitá, proto se týmy snažily hrát s přihlédnutím ke svému vlastnímu cíli a eliminovat chyby.

Na 20 minutách setkání dali Bosňané gól. Dzeko, který dostal nádhernou přihrávku z hloubky pole, vtrhl do pokutového území a trefil branku. Čárový rozhodčí však vztyčil vlajku a vyzval k postavení mimo hru. Přehrávání jasně ukázalo, že soudce z Nového Zélandu se hrubě mýlil. Ve skutečnosti vzal čistý gól od Bosňanů.

Fanoušci Bosny doufali, že ve hře zvítězí spravedlnost. To se však nestalo. V 29. minutě Peter Odemwingie zasáhl bránu po přihrávce na Eminiku. Ten vrazil do levého křídla bosenské obrany a přihrál Petrovi, který poslal míč mezi nohy bosenské brankáře. První pololetí skončilo s minimální výhodou Afričanů.

Po přestávce se hráči Bosny snažili tápat k bráně Nigerijců. Evropanům se však nepodařilo útočit na akce. Sami hráči Nigérie si mohli v polovině druhého poločasu vytvořit nebezpečnou šanci na skórování. Bosnu zachránil brankář, navíc dvakrát. Nejprve Begovic odvrátil nebezpečný úder a poté v pokračování útoku Afričanů zrušil výjezd na cíl útočníka Nigérie.

Evropané promarnili nejrealističtější šanci vyhrát zpět v posledních sekundách zápasu. V závěrečném útoku dostal Edin Dzeko z nejvýhodnější situace příležitost prorazit na branku z uliček pokutového území Nigérie. Afričany však zachránil brankář a poté branková tyč.

Konečné skóre 1: 0 ve prospěch Nigérie pošle Bosňanům sbalit kufry a Afričané mají dobrou šanci dostat se ze skupiny F.