Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Portugalsko Hrálo Poslední Zápas Na Turnaji

Aby portugalský tým pokračoval v boji na mistrovství světa, bylo nutné porazit Ghanu s velkým skóre a doufat, že Němci ve velkém překonají USA. Hráči Ghany také doufali ve své vítězství, protože v případě příznivého výsledku setkání mezi USA a Německem postoupili Afričané do další fáze turnaje.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jak Portugalsko hrálo poslední zápas na turnaji

Hra mezi Portugalskem a Ghanou začala velmi živě. Oba týmy se pokusily zaútočit na bránu soupeře a rychle přejely střed hřiště. Cristiano Ronaldo v 5. minutě téměř udělal fotbalový zázrak. Po rychlém útoku portugalský kapitán odhodil z boku ghanského brankáře, ale míč narazil do břevna. V 19. minutě už Ronaldo z několika metrů hlavou zasáhl bránu Afričanů, ale brankář ji zachránil.

Ghanský tým v první polovině měl vlastní šanci skórovat. Gyan tedy nebyl schopen realizovat nebezpečný východ k branám Evropanů. Poté se hrálo slavné fotbalové pravidlo. Po nenaplněném okamžiku minuli cíl samotní Afričané. V 31. minutě si John Boyer střílel míč do své vlastní brány, což šokovalo mnoho fanoušků Ghany. Portugalsko vede 1: 0.

První pololetí skončilo s minimální výhodou Evropanů.

Ve druhé polovině setkání týmy také aktivně vytvářely nebezpečné momenty na cílech jiných lidí. V 57. minutě vstřelil svůj gól africký kapitán Gyan. Po nádherném podání Asamoah z boku poslal Gyan hlavou míč do sítě. 1: 1 - po takovém skóre mají Afričané naději, že se jim podaří vytlačit Portugalsko a tento zápas vyhrát. Ve skutečnosti měli Ghánci chvilku, nicméně v 61. minutě poslal africký hráč z brankářovy čáry míč za bránu.

Hra šla do závěrečné remízy, což nevyhovovalo žádnému týmu, ale čísla na výsledkové tabuli se stále měnila. V 80. minutě si Ronaldo připsal svůj první a, jak se ukázalo později, poslední gól na mistrovství světa.

Konečné skóre setkání 2: 1 ve prospěch Portugalska posílá oba týmy domů. Portugalci dotáhli národní tým USA v počtu získaných bodů, ale rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly byl na straně Američanů. Proto bohužel pro fanoušky Portugalska musíme uznat, že zápas s Ghanou byl pro evropský tým na turnaji poslední.