Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Španělsko Prohrálo S Chile

19. června se ve druhém zápase dne na slavném stadionu v Riu de Janeiro „Maracana“odehrál rozhodující zápas španělského národního týmu o pokračování boje na mistrovství světa. Odpůrci současných mistrů světa byli neústupní Číňané.

Ispania - Chili_

Španělský národní tým, který prohrál úvodní zápas šampionátu s Nizozemskem (1 - 5), neměl v duelu s Chilany právo na chybu. Hlavní trenér "červené zuřivosti" provedl řadu změn v základní sestavě týmu. Zejména na základně slavného záložníka Xaviho nebylo místo. Španělé potřebovali vítězství, aby mohli pokračovat v boji o vystoupení ze skupiny.

Zápas začal nebezpečným útokem Jihoameričanů, ale k rychlému gólu nedošlo. Španělé odpověděli bolestným okamžikem, ale brankář zachránil chilský národní tým. Ve 20. minutě se španělští hráči po ztrátě míče ve středu hřiště dostali do rychlého protiútoku na vlastní bránu, jehož výsledkem byl míč Eduarda Vargase. Chile se ujalo vedení, ale v té době se zdálo, že Jihoameričanům nic neposkytuje.

O několik minut později zasahoval Diego Costa zblízka na branku, ale minul cíl. A pak Španělsko dostalo druhý gól do vlastní sítě. Na konci prvního poločasu zahrál volný kop Alexis Sanchez, ale Casillas byl zachráněn. Míč se však odrazil k chilskému hráči Charlesi Arangisovi, který vystřelil z prstu na bránu. Bylo to 44 minut poločasu a Čilové se ujali vedení 2: 0. První polovina setkání skončila.

Ve druhém herním segmentu se Španělé vrhli do útoku. Busquets měl velkou šanci, ale dokázal z několika metrů nezasáhnout téměř prázdnou bránu. Obyvatelé Čile naproti tomu v první polovině druhého poločasu ani nepomysleli na útok, ale obranu si udrželi. Je třeba připustit, že jihoameričané to udělali. Španělsko nevytvořilo tolik, kolik by si jeho fanoušci přáli.

Po 70 minutách začali Číňané podnikat vzácné protiútoky. V jednom z nich mohl Mauricio Isla „zabít“celou intriku. Hráč Juventusu však nedokázal přihrávku dokončit. Isla vklouzl do míče po míči a vystřelil nad prázdný roh brány. Poté Španělé v agónii pokračovali v útoku, stříleli z dálky, ale chilský brankář Bravo nedovolil míči překročit brankovou čáru.

Konečné skóre 2: 0 ve prospěch Chile umožňuje Španělům začít balit kufry a připravovat se na odlet domů. Jihoameričané dohánějí Holanďany a v zápase třetího kola budou hrát o první místo ve skupině B. Chile a Nizozemsko mají zatím po 6 bodech.