Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jak Se Hrálo Zápas Kamerun - Chorvatsko

Ve skupině B na mistrovství světa v Brazílii 18. června proběhlo druhé kolo utkání národních týmů Kamerunu a Chorvatska. Město Manaus přijalo hru protivníků, kteří již neměli právo dělat chybu. Výsledkem zápasu byla rutina, kterou mohli diváci arény „Amazonia“vidět na vlastní oči.

Pozor_Kameruna_

Národní týmy Chorvatska a Kamerunu prohrály své první zápasy na mistrovství světa v Brazílii. První prohrál s Pentacamps a druhý s Mexičany. Ve druhém kole musely týmy rozhodně vyhrát, aby mohly pokračovat v boji o postup do fáze play-off.

Zápas začal útoky Kamerunu. Afričanů však dlouho nebylo dost. Už v 10. minutě dostali míč do vlastní sítě. Po brilantní přihrávce do pokutového území poslal Ivica Olic míč do sítě Afričanů. Poté měli Chorvaté ještě několik šancí na gól, ale v první polovině se tak nestalo.

Kamerun zaútočil slabě, v přední linii se ukázalo málo. Žhaví afričtí chlapci začali být nervózní, což mělo za následek odstranění Songu za úder Mandjukiče v neškodné situaci ve středu pole.

Druhá polovina se konala zcela s chorvatskou výhodou. Ve 48. minutě byl uspořádán druhý ples. Ivan Pershich zachytil nepřesnou přihrávku kamerunského brankáře, vrhl se po křídle a ve vstupu do pokutového území klidně zasáhl bránu. 2: 0. Nyní se zdálo, že Kamerun nemá vůbec žádnou šanci. A tak se stalo.

Mario Mandzukic skóroval ještě dvakrát (v 61. a 73. minutě), když prohrál s konečnou porážkou 4: 0. Nejprve útočník po rohu skóroval hlavou a poté zahrál na zakončení.

Kamerun měl ve druhé polovině jen několik šancí, ale zůstaly nenaplněné. Případ také skončil skutečností, že Kamerunci se na poli téměř roztrhali. Assu-Ekotto se začal střetávat s Mukanjem. Je třeba také poznamenat, že Kamerunci dostali ve druhé polovině tři červené karty a hru dokončili se sedmičkou.

Chorvaté získávají první tři body v turnaji. O osudu opuštění skupiny B se nyní rozhodne pro Evropany v zápase s Mexikem.