Rusko - Jižní Korea: To, Co Diváci Viděli V Cuiabě

Pro mnoho ruských fotbalových fanoušků začal světový pohár teprve 17. června, kdy ruský národní tým vstoupil na hřiště v brazilském městě Cuiaba, aby odehráli svůj první zápas s Jižní Koreou. Byla to závěrečná hra prvního kola v N.

Rossiya - Koreya_

Pro ruské fotbalové fanoušky se hra ukázala být velmi nervózní a napjatá a neutrální fanoušci se upřímně nudili na tribunách. Zápas začal velmi pomalu. Možná, že teplo, které vládlo na hřišti, bránilo hráčům v tom, aby ukázali svůj plný útočný potenciál. Nemůžete však všechno obviňovat z počasí.

Po prvních zápasech ve všech skupinách Světového poháru lze vyvodit závěr, že týmy jsou rozděleny na velmi zručné, schopné a slabé. Pro neutrální diváka je těžké říci, kterou skupinu klasifikovat Rusko a Jižní Koreu. Stojí za zmínku, že diváci na tribunách a v televizích očekávali více. Tato hra nebyla skutečným fotbalovým svátkem a oslavou. Na hřišti se pracovalo přísně, hráči dali všechnu svou sílu, ale oba týmy nedokázaly v první polovině vytvořit. Vzácné záběry na velké vzdálenosti, přechody ze sady nepřinesly požadovaný výsledek ani jednomu, ani druhému. Výsledkem bylo, že do přestávky shořely na výsledkové tabuli smutné nuly.

Po přestávce se tempo nezvyšovalo. První nebezpečný úder do branky provedli Rusové. Jihokorejský brankář odrazil míč poté, co byl vyhozen z vnějšku. Korejci odpověděli laskavě. Igor Akinfeev se po silných úderech z velké vzdálenosti snažil zasáhnout míče. Zdálo by se, že nic nepředznamenalo potíže ruského národního týmu, ale v 68. minutě podnikne Lee Kyung Ho další stávku na velké vzdálenosti a brankář ruského národního týmu udělá obrovskou chybu. Míč vyklouzl z rukou Akinfejeva a zrádně překročil brankovou čáru. Korejci brali 1: 0.

Ruský národní tým se stal aktivnějším po inkasovaném gólu. Rusové začali útočit s velkou touhou. Je možné, že střídání po 60 minutách hrálo v zápase důležitou roli. Na hřiště se objevili Dzagoev a Kerzhakov. Právě oni museli převzít břemeno vedení v útočných impulsech ruského týmu. Naštěstí náhrady fungovaly.

V 74. minutě Kerzhakov porovnává skóre po zásahu Dzagojeva a shonu brankáře. 1 - 1 - ruští fanoušci se cítí lépe. Teprve poté diváci uviděli skutečnou touhu Rusů jít vpřed. Nepodařilo se jim však vsítit další gól. Je třeba připustit, že útokům Rusů chyběla inteligence, kreativita a dovednosti.

Konečné skóre setkání - 1 - 1. Tato remíza se stala třetí v turnaji. Rusko a Jižní Korea získávají po jednom bodě a jsou ve skupině H na 2. a 3. místě, což vede k vedení belgického národního týmu.