Copa America 2016: Přehled Setkání Ekvádor - Peru

Konfrontace mezi národními týmy Ekvádoru a Peru ve druhém kole skupinové fáze Kvarteta B měla být rozhodující pro oba týmy. Právě tyto týmy musely podle předpovědí odborníků bojovat o druhé místo ve skupině, kde hraje Brazílie.

Copa America 2016: přehled setkání Ekvádor - Peru

Zápas mezi národními týmy Peru a Ekvádoru se ukázal jako vzrušující a intenzivní. Navzdory skutečnosti, že Ekvádorčané měli statistickou výhodu, setkání se konalo jako střet mezi zcela rovnocennými týmy. Ekvádorští fotbalisté měli dvakrát větší pravděpodobnost, že zasáhnou bránu soupeřů (18 proti 9), zatímco pouze každý třetí kop každého týmu dosáhl brankové čáry. V držení míče byla výhoda na straně Ekvádorců (56% až 44%). Výsledek zápasu je však určen čísly ve výsledkové tabulce, nikoli statistikami.

Již v 5. minutě jednání skóre otevřeli Peruánci. Christian Cueva nenechal šanci ekvádorskému brankáři Alexandrovi Dominguezovi. Ve 13. minutě dokázal Edison Flores zdvojnásobit náskok národního týmu Peru. Po inkasování dvou gólů se zdálo, že ekvádorský národní tým má malou šanci v zápase získat alespoň nějaké body, ale fotbal je často nepředvídatelný.

Ekvádorští fotbalisté ve druhé polovině prvního poločasu začali jednat aktivněji a výsledkem byl gól Ennera Valencie šest minut před koncem první poloviny setkání. Poté, co Ekvádorčan dostal přihrávku do pokutového území, přesně vystřelil kolem brankáře peruánského národního týmu a nedával mu žádnou šanci. Týmy odjely na přestávku s výhodou Peruánců v jednom gólu.

Druhá polovina schůzky začala s malou výhodou Ekvádorců. To bylo způsobeno skóre na výsledkové tabuli. Iniciativa útočících hráčů byla odměněna již ve 48. minutě. Miller Bolaños porovnává čísla na výsledkové tabuli - 2: 2.

Zbytek zápasu se týmům nepodařilo zasáhnout branku druhého, i když na to měli dobré šance. Konečné skóre zápasu 2: 2 vypadá spravedlivě. Peruánci zahájili setkání dobře a ekvádorští hráči dokázali ukázat svůj charakter a zvrátit příliv konfrontace.

Podle výsledků setkání získávají hráči Peru po dvou kolech čtyři body, Ekvádorčané mají dva body. Jeho šance na kvalifikaci ze skupiny však vypadají výhodněji, protože v závěrečném zápase skupiny B budou ekvádorskými rivaly národní tým Haiti a Peruánci budou hrát s Brazílií.