Copa America 2016: Recenze Zápasu Brazílie - Ekvádor

Brazilský fotbalový tým je na všech významných turnajích právem považován za jeden z favoritů každého zápasu. Bylo to tedy před prvním setkáním pětinásobných mistrů světa na Copa America 2016. Soupeřem Brazilců byli fotbalisté z Ekvádoru.

Copa America 2016: recenze zápasu Brazílie - Ekvádor

Konečný výsledek zápasu se pro většinu fotbalových fanoušků ukázal jako nepředvídatelný. I přes zvýhodňování Brazilců se ekvádorští fotbalisté mohli hned od prvních minut schůzky postavit proti slušnému fotbalu Pentacamps. Celá první polovina se hrála ve rovnocenném souboji. Oba týmy se snažily reagovat útokem na útok, i když si hráči nevytvářeli nebezpečné a opravdu gólové šance na bránu soupeře.

Za prvních čtyřicet pět minut zasáhli Brazilci pouze čtyři střely na bránu, z nichž pouze jedna zasáhla cíl. V šesté minutě to udeřil Filipe Coutinier. V první polovině setkání Ekvádorčané odpověděli pouze dvěma údery, zatímco brazilský brankář vstoupil do hry až poté, co Ener Valencia v 37. minutě zasáhl z přímého volného kopu. První poločas skončil bezgólovou remízou.

Druhá polovina setkání byla poznamenána velmi kontroverzním rozhodnutím postranního rozhodčího, které ovlivnilo konečný výsledek zápasu. V 66. minutě provedli ekvádorští hráči příkladný útok, po kterém vystřelil Montero z levého křídla do pokutového území. Míč sklouzl přes ruce brazilského brankáře a skulil se do brány. Zvědavost epizody neměla vliv na upřímnou radost Ekvádorců, ale cíl byl zrušen. Soudě podle opakování epizody, postranní rozhodčí chybně určil, že míč byl v době Monterova centrování za brankovou čarou. Skóre zůstalo nezměněno - 0: 0.

Do závěrečného hvizdu se čísla na výsledkové tabuli nezměnila, ačkoli brazilský útočník Lucas v 84. minutě nedokázal realizovat šanci na skórování. Útočník nedokázal odvrátit míč do prázdného rohu brány.

Podle výsledků setkání si týmy připsaly jeden bod, ale po zápase si trenérský tým a ekvádorští fotbalisté stěžovali, že branka týmu byla odebrána. Obvinění arbitrů při výkladu epizody v 66. minutě nejsou zároveň neopodstatněná.