Jaká Byla Diaspartakiáda-2012 Pro Děti S Diabetem V Soči

Diaspartakiáda je sportovní soutěž pro děti s diabetem 1. typu. Letos se takové fórum vše ruského rozsahu konalo v hlavním městě budoucích zimních olympijských her - v Soči. Hodnota diaspartakiády samozřejmě není jen ve sportovních cenách, ale také ve skutečnosti, že mladí sportovci mohou ukázat sobě a svým kamarádům se zdravotním postižením příležitost vést aktivní životní styl.

Jaká byla Diaspartakiáda-2012 pro děti s diabetem v Soči

Zahajovací ceremoniál diaspartakiády se konal 1. července v penzionu "Zolotoy Kolos" v Soči, kde dětem řekla rozloučená Valentina Peterková, prezidentka Ruské diabetologické asociace. 48 sportovců ve věku 12 až 16 let, kteří přišli na tuto soutěž z osmi ruských měst, slavnostně vyslovilo slova olympijské přísahy. Kromě sportovních soutěží program fóra zahrnoval také vzdělávací a zábavní akce; hodně času bylo vyhrazeno pro jednoduchou komunikaci mezi dětmi. Například hned po zahajovacím ceremoniálu šly děti na mistrovskou třídu mluvení na veřejnosti a poté soutěžily o nejlepší znalosti olympijských tradic.

Sportovní složkou diaspartakiády byly pětibojové závody (wrestling, lukostřelba, hod diskem, skoky do dálky a běh), orientační běh, pioneerball a štafeta. Z národních týmů byli nejlepšími ukazateli sedmi dnů soutěže chlapci z Rostova na Donu. Druhé místo obsadili mladí sportovci z Arkhangelsku a třetí - ze Samary. Všech 48 účastníků fóra dostalo pamětní sošky a vítězové soutěže byli samozřejmě oceněni medailemi. Závěrečný ceremoniál se konal v Soči 7. července.

Nejde o první diaspartakiádu, děti s diabetem 1. typu se na tyto soutěže chystají potřetí a již se jí zúčastnili zástupci dvanácti měst. Společně s Ruskou asociací pro diabetes pořádá fórum mezinárodní farmaceutická společnost Sanofi v rámci svého programu s názvem Every Day is Your Day. Na území Ruska (v regionu Oryol) společnost vyrábí vysoce kvalitní inzulíny - léky na léčbu diabetes mellitus.