Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaká Byla Hra Kostarika - Anglie

24. června se ve skupině D na mistrovství světa FIFA v Brazílii uskutečnil zápas mezi národními týmy Kostariky a Anglie. Evropané si již po skupinové fázi zajistili cestu domů a Kostaričané se připravovali na play-off.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jaká byla hra Kostarika - Anglie

Předkům fotbalu nezbývalo nic jiného, než alespoň nějak potěšit své fanoušky prvním a jediným vítězstvím na turnaji. Britové však před začátkem mistrovství světa nevypadali tak cool, jak mnozí očekávali.

První poločas byl lakomý s prudkými útoky a šancemi na skórování. Mezi nebezpečnými situacemi, které vznikly před branami obou týmů, lze rozlišit pouze dvě epizody. Nejprve v 23. minutě provedl kostarický hráč jménem Borges chytrý volný kop. Míč narazil do břevna britské brány. Poté mohli Evropané skórovat ze standardu. Sturridge však z hlavní pozice po rohovém kopu minul cíl po slevě od jednoho ze svých partnerů.

První poločas skončil bezgólovou remízou 0: 0.

Ve druhé polovině setkání vypadali Britové trochu aktivněji, ale to jim nepomohlo získat jejich jediné vítězství v šampionátu. Mezi nebezpečnými útoky stojí za to připomenout si okamžik se Sturridgem v 65 minutách. Partners přivedl Brity k cíli, ale nebezpečný okamžik gólem neskončil - Sturridge zblízka vystřelil kolem brankáře i brány.

Konečný výsledek setkání 0: 0 jasně odráží, jaká byla hra. Pravděpodobně fanoušci Britů nedostali ani v tomto zápase uspokojení za dvě předchozí porážky svého týmu. A celá Kostarika slaví nebývalý úspěch. Středoamerický tým vyjde se sedmi body na prvním místě ve skupině smrti. Nyní si Kostaričané musí počkat na svého rivala v 1/8 finále světového poháru.