Finále Světového Poháru 1/8 2014: Jaká Byla Hra Německo - Alžírsko

Šestý zápas ve finále 1/8 mistrovství světa FIFA se konal 30. června ve městě Porto Alegre. Více než 40 000 fanoušků na stáncích bylo svědkem setkání Německa s Alžírskem.

Finále světového poháru 1/8 2014: jaká byla hra Německo - Alžírsko

Německý tým byl v této dvojici považován za favorita, ale Němci strávili celý první poločas zjevně ne na své úrovni. Tempo zápasu bylo vysoké a afričtí fotbalisté se snažili, aby nebyli horší než němečtí hráči, pokud jde o organizaci hry, dovednosti nebo ostré útoky. Je třeba připustit, že Alžířané v první polovině setkání, zejména na začátku zápasu, útočili poněkud ostřeji. Bylo zarážející, že německý brankář Neuer byl velmi nervózní. Udělal několik neoprávněných chyb.

Na konci poločasu dokázali Němci vytvořit opravdu nebezpečný okamžik. Kros nebezpečně vystřelil zpoza pokutového území, ale brankář Alžírsko zachránil, ale Götze mohl při zakončení vstřelit první gól hry. Ani to se však nestalo, protože Mboli opět zachránil svůj gól.

První poločas skončil bezgólovou remízou. Alžírský tým zároveň vypadal velmi zdravě a snažil se, aby v ničem nebyl horší než Němci.

Ve druhé polovině schůzky se k tomu přidalo Německo. U bran Afričanů se začaly objevovat nebezpečné okamžiky. Müller, Lam, Schweinsteiger měli pozoruhodné šance. Mboli však chytil odvahu a provedl mnoho skvělých zákroků. V první linii se africkým fotbalistům nedařilo - ve druhé polovině byla výhoda Německa značná. Skóre na výsledkové tabuli se ale nezměnilo až do konce regulérního času - 0: 0.

V prodloužení Němci pokračovali v tlaku na bránu soupeře. To, co Levovi strážci nedokázali za 90 minut, vydali již v 92. minutě. Útočník Schürrle přeměnil boční pas na branku. Německo vedlo 1: 0.

Po uznaném míči už alžírští hráči neměli příležitost se vrátit, protože Němci pokračovali ve svém náporu. Výsledkem bylo, že ve 119. minutě Ozil vstřelil druhý gól, což umožnilo odstranit všechny otázky týkající se vítěze setkání.

Hráči Alžírska však neopustili hřiště bez gólu. Už v zhuštěném čase přesčasu Abdelmumen Jabu získal jeden gól, ale to Afričanům nestačilo.

Konečné skóre schůzky je 2: 1 ve prospěch Německa. Francouzi už na Němce čekají ve čtvrtfinále a hráči Alžírska opouštějí fotbalové mistrovství světa s hrdostí na svoji zemi.