Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaká Byla Hra Švýcarsko - Ekvádor

15. června vstoupily do boje na mistrovství světa týmy kvarteta E. V prvním zápase skupiny v hlavním městě Brazílie na stadionu pojmenovaném podle velkého útočníka Garrinchiho se odehrál zápas mezi národním týmem Švýcarska a Ekvádor.

gruppa_mundiala

Před začátkem setkání byli Evropané považováni za oblíbené z hlediska toho, že jejich seznam vypadal podle jména silněji. Švýcaři mají několik uznávaných vůdců, kteří hrají za nejlepší kluby v Itálii a další týmy v Evropě. Ekvádorci však zahrnovali i legionáře z Evropy. Zápas se ukázal jako velmi tvrdohlavý.

První poločas byl připomínán pro rovnocennou hru, ale skóre bylo otevřeno Ekvádorci. Po zástavce z levého křídla se dostal do pokutového území Švýcarska centrovaný míč, který skončil brankou. V 22. minutě mířil Antonio Valencia do sítě. První polovina schůzky skončila minimální výhodou Jihoameričanů.

Je třeba poznamenat, že oba týmy se pokusily najít štěstí v nepřátelské brance dlouhými výstřely. Několikrát švýcarští hráči nebezpečně stříleli mimo pokutové území.

Druhá polovina začala živě. V 47. minutě po rohu vyrovnává Švýcarsko. Mahmedi posílá míč do brány Ekvádorčanů a vyrovnává skóre.

Od poloviny druhé poloviny byl dojem, že Švýcaři jsou fyzicky silnější. V 70. minutě dokonce Evropané dali gól. Rozhodčí však zrušil branku kvůli ofsajdovému postavení.

Konec zápasu se ukázal být fascinující. Každý tým se v posledních minutách pokusil získat vítězství. Ekvádorčané při svém posledním útoku mohli míč skórovat, ale moment nevyužili, což vedlo k protiútokům Švýcarů. 20 sekund před koncem zápasu vyrazil míč do brány Ekvádoru Švýcar Seferovic. Evropané vyhrávají 2: 1 a v posledních sekundách setkání popadnou tři body.

Zatímco světový pohár přináší divákům nekompromisní zápasy. Přezkoumávané setkání nebylo výjimkou.