Výsledky Prvního Olympijského Týdne V Soči

První olympijský týden v Soči byl bohatý. Podle výsledků medailového pořadí zaujímá ruský národní tým pouze 8. místo.

Olympijské medaile

Celkově získali ruští sportovci 12 medailí, z nichž pouze 2 měli nejvyšší důstojnost. Obě zlaté medaile byly získány v krasobruslení: Rusové vyhráli soutěž družstev a sportovní páry, kde zlato získali Maxim Trankov a Tatyana Volosozhar.

Ruský národní tým získal stejný počet stříbrných a bronzových medailí - 5. Stříbro získali Ksenia Stolbová a Fedor Klimov v krasobruslení. V sáňkařských sportech získal Albert Demchenko dvakrát stříbrné pódium (v šampionátu jednotlivců a v týmové štafetě). Olga Villukhina získala stříbrnou medaili v biatlonu. Olga Fatkulina přinesla ruskému národnímu týmu další stříbrnou medaili, když v bruslení ujela vzdálenost 500 metrů.

Olga Grafová získala svou první bronzovou olympijskou medaili v rychlobruslení na 3000 metrů. Pro Rusko byly neočekávané bronzové medaile v rychlobruslaři na krátké trati Viktor An a ve volném stylu - Alexander Smyshlyaev. Poslední den prvního olympijského týdne mě potěšila Elena Nikitina, která získala bronzovou medaili v kostře. A den předtím, v den jeho narozenin, se po závodě jednotlivců vyšplhal na bronzové pódium biatlonista Jevgenij Garaničev.

Vedoucí místo v medailové tabulce stále zaujímá německé národní mužstvo, jehož sportovci již získali 10 olympijských medailí, z toho 7 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou. Druhé místo obsadil švýcarský národní tým, který získal 7 ocenění, z nichž 5 bylo nejvyšší důstojnosti. Kanadský tým uzavírá první tři s 11 medailemi, z nichž pouze 4 jsou zlaté.

Rusko je také horší než země jako Norsko, USA, Nizozemsko a Bělorusko. Stojí za zmínku, že rozdíl mezi těmito týmy není příliš velký a ruský tým má všechny šance na zlepšení své pozice v medailové tabulce. Za tímto účelem musí ruští sportovci dostávat medaile nejvyšší důstojnosti.