Jaké Nové Olympijské Rekordy Jsou Nastaveny V Londýně

Na olympijských hrách XXX v Londýně po tři týdny soutěžili nejlepší sportovci z celého světa o zlaté medaile, aby se jejich národní tým dostal na první místo v pořadí. Na cestě k vítězství se navíc některým podařilo dosáhnout nových světových rekordů.

Jaké nové olympijské rekordy jsou nastaveny v Londýně

Nové olympijské úspěchy v soutěžích v roce 2012 se týkaly především vodních sportů. V závěrečných rozplavbách 400 metrů byly vytvořeny tři světové rekordy najednou, z nichž dva patří mladým sportovcům z Číny. Čtvrtý rekordní čas byl zaznamenán v závodu na 800 metrů s úřadujícím mistrem světa z Keni.

Šestnáctiletá Číňanka Ye Shiven utvořila světový rekord v plaveckém komplexu žen na 400 metrů. Výsledkem soutěže byl zlatý medailista, který dosáhl času 4,28, 43 - nejvyššího olympijského úspěchu v této disciplíně. Stříbro získala Američanka Elizabeth Beisel se skóre 4,31, 27, zatímco bronz získala Číňanka Li Huanghu (4,32, 91).

V podobném plavání mezi muži byl rekordmanem opět sportovec z Číny - Sun Yang, který ukázal výsledek 3,40, 14. Druhé místo obsadil sportovec z Jižní Koreje Pak Tae Hwan, který za 3,42 zaplaval 400 metrů, 06, a třetí skončil Američan Peter Vanderkai s výsledkem 3,44, 96.

Australský ženský tým vytvořil na světových olympijských hrách 2012 nový světový rekord - při závěrečném 400 metrovém krauli ukázala nejlepší čas 3 minuty 33, 15 sekund. Tým tvořili sportovci Keith Campbell, Brittany Elmsley, Alicia Cutts a Melanie Schlanger.

A 9. srpna úřadující mistr světa v běhu, Keňan David Rudisha, získal pro svou zemi zlatou medaili v závodě na 800 metrů a ukázal rekordní čas - 1,40, 91, čímž aktualizoval svůj vlastní nejvyšší úspěch - 1.41.01. Okamžitě skončil se slušným náskokem před ostatními účastníky soutěže, který si sebevědomě udržoval po celý závod. Druhé místo obsadil atlet z Botswany Nigel Amos (1 minuta 41, 73) a bronz získal druhý Keňan Timothy Kitum, jehož výsledek - 1,42, 53.