Jaké Byly Olympijské Hry 1924 V Paříži

V roce 1924 se v Paříži konaly olympijské hry. Podruhé se francouzské hlavní město stalo dějištěm těchto sportovních akcí, když v soutěži o hry porazilo Barcelonu, Řím, Los Angeles, Prahu a Amsterdam.

Jaké byly olympijské hry 1924 v Paříži

V roce 1924 se her zúčastnilo 44 zemí. Německu bylo stále zakázáno účastnit se olympijského hnutí kvůli jeho agresi během první světové války. Sovětský tým se také nemohl zúčastnit soutěže kvůli neuznání tohoto státu většinou zemí světa. Země jako Estonsko, Lotyšsko, Litva, Haiti, Ekvádor, Irsko, Mexiko a Uruguay poslali své sportovce poprvé na hry. Největší počet sportovců pocházelo z Francie.

Na těchto olympijských hrách jste již mohli vidět mnoho atributů, které se nyní staly nedílnou součástí těchto soutěží. Konal se zahajovací a závěrečný ceremoniál her, kterého se účastnil francouzský prezident. Objevilo se olympijské heslo, které zní jako „Rychlejší, vyšší, silnější!“Hry přilákaly velké publikum a jejich organizace se jim mohla vyplatit. Olympiáda se postupně stává nejen sportovní událostí, ale také jakousi ukázkou úrovně rozvoje země, ve které se koná.

Hry roku 1924 se však od těch dnešních velmi lišily. Například ženy mohly soutěžit v omezeném počtu oborů. Z 19 sportů se účastnili pouze soutěží v potápění, plavání, šermu a tenisu.

První místo na neoficiální týmové akci obsadily Spojené státy. Nejvyšší výsledky vykázali američtí atletičtí atleti - běžci a skokani. Několik zlatých medailí získalo také plavci a tenisté, muži i ženy.

Finský tým se stal druhým s výrazným náskokem. Běžec Paavo Nurmi získal 5 ze 14 zlatých medailí pro tuto zemi, a to jak ve dvouhře, tak jako součást týmu v štafetě.

Třetí byl hostitelem turnaje - Francie. Reprezentovala nejsilnější tým cyklistů a vzpěračů na olympijských hrách.