Jak Chile Hrálo Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Chilský národní tým si vybral velmi slušný a vysoce kvalitní tým pro turnaj mistrovství světa ve fotbale 2014. Mnoho fotbalových odborníků očekávalo, že Číňané budou na turnaji hrát jasně a nezapomenutelně.

Jak Chile hrálo na mistrovství světa ve fotbale 2014

Chilané byli vylosováni, aby se dostali do jedné ze skupin smrti na mistrovství světa 2014 v Brazílii. Chilští hráči odehráli své skupinové zápasy v kvartetu B s týmy ze Španělska, Nizozemska a Austrálie.

Chilští fotbalisté odehráli svůj první zápas s australským národním týmem. Sebevědomé vítězství Jihoameričanů se skóre 3: 1 celému světu ukázalo, že Chilané to nebude pro žádný tým šampionátu snadné.

Druhý zápas ve skupině byl pro Jihoameričany rozhodující. Proti nim se postavil španělský národní tým, který potřeboval pouze vítězství, aby mohl pokračovat v boji o odchod ze skupiny. Chilané porazili Španěly skóre 2: 0 a ukazují velmi kvalitní a zajímavý fotbal.

V závěrečném zápase skupinové fáze prohrál chilský národní tým s Nizozemskem (budoucí bronzoví medailisté z mistrovství) se skóre 0 - 2. Hlavní úkol na turnaji však Číňané splnili - postoupili do fáze play-off šampionátu ze skupiny smrti.

Ve finále 1/8 museli Číňané hrát s hostiteli turnaje. Stojí za zmínku, že Brazilci na tomto setkání nevypadali lépe a přesvědčivěji, ačkoli to byli oni, kdo ten stožár vyhrál v penaltovém rozstřelu. Hlavní a prodloužení skončilo remízou 1: 1. V poslední minutě prodloužení zachránilo Brazílii před vyřazením z turnaje břevno po zásahu chilského útočníka.

Číňané dokončili své vystoupení na šampionátu ve fázi 1/8 finále, ale můžeme s jistotou říci, že se tomuto týmu na turnaji líbilo mnoho diváků a odchod ze skupiny smrti byl přirozeným výsledkem, který je považován za pozitivní pro všichni chilští fanoušci.