Jak Švýcarsko Hrálo Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Na mistrovství světa FIFA 2014 v Brazílii mají Švýcaři velmi kvalitní a konkurenceschopný seznam fotbalistů hrajících v mnoha předních evropských klubech. Proto fanoušci švýcarského národního týmu doufali v úspěšné vystoupení svého týmu na turnaji.

Jak Švýcarsko hrálo na mistrovství světa ve fotbale 2014

Losování mistrovství světa 2014 dalo švýcarským fanouškům zvláštní naděje. Švýcarští fotbalisté jsou v jedné z nejslabších skupin šampionátu (Quartet E). Soupeři švýcarského národního týmu v prvních třech zápasech turnaje byli Ekvádorci, Francouzi a Hondurasané.

První zápas švýcarského národního týmu proti ekvádorskému týmu byl velmi důležitý. Evropané ukázali docela zajímavý fotbal. Kromě toho švýcarští fotbalisté projevili vůli vyhrát a sportovní charakter. To bylo jedno z prvních silných vítězství na turnaji. Švýcarsko prohrálo v průběhu zápasu a předstihlo soupeře skóre 2: 1. Vítězný gól padl již při posledním útoku švýcarských fotbalistů.

Švýcarští hráči si nemohou druhý zápas nárokovat jako výhodu. Drtivě tedy prohráli s francouzským národním týmem 2: 5. Švýcarští hráči byli zároveň v průběhu setkání o pět branek podřadní. Tato porážka však udržovala šance na dosažení fáze play-off. Švýcarsko v posledním zápase skupinové fáze muselo porazit Honduras.

Švýcaři si s Hondurany poradili bez problémů. Shakiri na tomto setkání osvítil své schopnosti, když zaznamenal hattrick. Sebevědomá výhra Švýcarska 3: 0 z druhého místa ve skupině E vede Evropany do play-off.

Ve finále 1/8 se Švýcarsko setkalo s argentinským národním týmem. Teprve ve druhém prodloužení se budoucím finalistům mistrovství podařilo vstřelit jediný gól ve hře. Švýcaři však mohli vyhrát zpět. Byla tu velká šance, ale v jedné z epizod zachránila bar Argentinu v posledních minutách prodloužení.

Konečná porážka Švýcarska v 1/8 finále hráče rozladila. Již nyní je však celkový výkon týmu na turnaji považován za hodný. Fanoušci milovali výkon švýcarského národního týmu. V některých zápasech předvedli Evropané velmi kvalitní fotbal.