1/8 Finále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Argentina - Švýcarsko

1. července se v brazilském městě Sao Paulo konal předposlední zápas 1/8 finále mistrovství světa ve fotbale. Diváci mohli sledovat setkání národních týmů Argentiny a Švýcarska.

1/8 finále mistrovství světa ve fotbale 2014: Argentina - Švýcarsko

Většinu zápasu byl boj ve všech částech pole. Zároveň byla v první polovině hra nudným pohledem. Hráči většinou válcovali míč ve středu hřiště. Argentinský tým měl mírnou výhodu, ale to nevedlo k nebezpečným okamžikům. Švýcaři se pokusili o protiútok, ale ani to nevypadalo nebezpečně. Lze si vzpomenout pouze na jeden okamžik z prvního pololetí - jeden ze švýcarských hráčů vystřelil ze smrtící pozice, ale argentinský brankář Romero tým zachránil.

První poločas skončil nudnou bezgólovou remízou.

Ve druhé polovině setkání přidali Argentinci. Již nyní můžeme hovořit o významné převaze Jihoameričanů. Hráči Argentiny zaslali soupeřově bráně více než 20 střel. Někdy brankář zachránil Evropany. Švýcaři pokračovali v protiútokech, ale fanoušci Evropanů neviděli žádné superhraní.

Základní část zápasu skončila nerozhodně 0: 0. Bylo to nejnudnějších 90 minut v play-off.

V prodloužení jihoameričané znovu tlačili a evropský tým vydržel. Za hlavní akci Argentinců lze považovat právě tlak na švýcarskou bránu, ale nepřinesl výsledky.

Hra byla snížena na bezgólovou remízu v prodloužení, ale ve 118. minutě Argentinci vstřelili gól. Angel Di Maria po Messiho přihrávce poslal míč do brány. Radost Argentinců byla taková, jako kdyby se tým dostal alespoň do semifinále. To naznačuje, že Messiho tým je velmi těžké vyhrát každý zápas.

Zdálo se, že Švýcaři nemají sílu se dostat zpět. V posledních minutách jednání však byla Argentina zachráněna o několik centimetrů. Poté, co se kůň dostal do pokutového území, Dzhemiley praštil hlavou do prázdné brány na Romerovu bránu. Míč narazil do tyče. Evropanům před cílem dost chybělo. Posledním útokem v zápase pro Evropany byl nebezpečný volný kop v blízkosti argentinské brány, ale ten moment si neuvědomili.

Argentina se po minimálním vítězství 1: 0 snaží postoupit do čtvrtfinále a čeká na soupeře z dvojice Belgie - USA. Zároveň je třeba poznamenat, že argentinský tým neukazuje nejlepší hru na turnaji. Kapitán jihoamerického Messi se v rozhodujícím zápase znovu neukázal a v některých okamžicích hrál jednoduše špatně a nehodně s titulem jednoho z nejlepších hráčů světa.