Semifinále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Brazílie - Německo

8. července se v brazilském městě Belo Horizonte uskutečnilo první semifinálové utkání mezi brazilskými a německými týmy. Celý fotbalový svět se těší na tuto konfrontaci v naději, že hráči předvedou vynikající fotbal. Konečný výsledek předčil všechna ta nejdivočejší očekávání.

Semifinále mistrovství světa ve fotbale 2014: Brazílie - Německo

Hra začala ve vysokém tempu. Brazilci od prvních minut vzali míč a pokusili se ohrozit bránu soupeře. Po desáté minutě setkání na hřišti stadionu Mineirao se však začaly objevovat události, o kterých se fanouškům brazilského národního týmu ani ve nejhorších snech nesnilo.

V 11. minutě zápasu, po rohovém kopu, za plné svolení obránců jihoamerického národního týmu otevírá skóre zápasu Thomas Muller. Německo vedlo 1: 0. Tento gól šokoval celý stadion.

Ve 23. minutě vytvořil Miroslav Klose rekord v brankách vstřelených jedním hráčem v rámci turnajů na mistrovství světa. Klose dává svůj 16. gól na mistrovství světa planety, čímž obešel brazilského Ronalda. Německo vedlo 2: 0. Jak se ukázalo později, pro Brazílii to byl jen začátek noční můry.

Němci pokračovali v agresivním útoku a pentacampiony vypadaly potlačené. Výsledkem byl Kroosův míč již ve 24. minutě. 3: 0 - do 24. minuty zápasu to už byla porážka. Jen málokdo si dokázal představit takový vývoj událostí. Německo rozdrtilo veškerou brazilskou obranu.

V 26. minutě Kroos dělá double. 4: 0 ve prospěch Německa. Němci se již začali vysmívat hostitelům šampionátu a svými přihrávkami trhali celou obranu Brazílie v pokutovém území. To však nebyly všechny cíle německého automobilu v první polovině.

V 29. minutě poslal Khedira pátý gól do branky hostitelského týmu mistrovství světa. Po půl hodině hry bylo skóre 5: 0 ve prospěch Německa.

Brazilci se nikdy nedokázali z takového šoku vzpamatovat. První polovina skončila úplným selháním nábojů Scollari.

Ve druhé polovině vyšli Brazilci, jako by byli jiný tým. Od prvních minut druhé poloviny se Jihoameričané vrhli do útoku. U Neuerovy brány došlo k několika nebezpečným okamžikům. Oscar a Paulinho měli skórovat, ale německý brankář zachránil svůj tým.

Po náporu Brazilců v prvních minutách druhého poločasu se hra trochu uklidnila. Němci přestali dávat brazilským hráčům šanci na skórování. Evropané šestým gólem, který vstřelili, ochladili nadšení Jihoameričanů. Náhradník Schürrle v 69. minutě ukončil nejelegantnější kombinaci Němců. 6: 0 před Německem.

O deset minut později (v 79. minutě) Schürrle dělá double. Po nádherném přihrávce z vrcholu se Němec nejprve dotknul míče a druhým silným úderem z brazilského pokutového území poslal míč do blízké devítky. Sportovní projektil zasáhl břevno a sedmé překročil Cesarovu brankovou čáru.

K obrovským neúspěchům v obraně Brazílie došlo, protože všichni jihoameričtí hráči toužili skórovat alespoň jednou. Je třeba říci, že uspěli na samém konci zápasu. Zpočátku však v 89. minutě další selhání obrany Brazílie vedlo k tomu, že Ozil šel jeden na jednoho s brankářem Cesarem. Německý úder se však přiblížil k tyči. V dalším útoku skórovali Brazilci. Oscar si v pokutovém území poradil s německým obráncem a brankářem. Stalo se to v 90. minutě jednání.

Konečné skóre 7: 1 ve prospěch Německa posílá Evropany do finále Světového poháru a Brazilci se nyní budou muset spokojit se zápasem o třetí místo.

Německý tým hrál úžasný fotbal. Přílišná akademičnost v předchozích zápasech se v semifinálovém setkání změnila v obludnou ničivou útočnou sílu. Tato hra navždy vstoupí do historie mistrovství světa jako vzdělávací nástroj pro vynikající fotbal. A výkon brazilských hráčů v semifinálovém zápase mistrovství světa 2014 lze vidět jako jasný příklad toho, jak nemůžete hrát fotbal.