Jak Americký Tým Hrál Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Na nejnovějších fotbalových mistrovstvích světa se vždy účastní národní tým USA. Úroveň fotbalu ve státech každým rokem roste. To vysvětluje větší šíření tohoto sportu v zemi a také některé úspěchy hráčů amerického fotbalu na světové scéně. Na mistrovství světa 2014 v Brazílii vypadal americký tým velmi důstojně.

Jak americký tým hrál na mistrovství světa ve fotbale 2014

Američané byli v těžké skupině na mistrovství světa FIFA v Brazílii. Soupeři národního týmu USA ve skupinové fázi turnaje byli Němci, Portugalci a Ghanci.

První zápas na turnaji pro Američany poznamenalo vítězství 2: 1 nad národním týmem Ghany. V této hře navíc Američané vstřelili nejrychlejší gól celého šampionátu (od začátku setkání neuplynula ani minuta). Africkí fotbalisté se dokázali vzchopit, ale Američané si v posledních minutách vytrhli vítězství a získali důležité tři body.

Ve druhém zápase se proti národnímu týmu USA postavilo Portugalsko. Hra skončila remízou (2 - 2). V tomto zápase měli vyhrát Američané, ale Evropané v posledních minutách utrhli remízu.

V závěrečném zápase skupinové fáze se americký tým setkal s hráči z Německa. Někteří věřili, že zápas bude nezajímavý, protože v případě remízy si oba týmy zajistily cestu ven ze skupiny. K žádnému losování nedošlo. Německý národní tým zvítězil s minimálním skóre (1: 0). Čtyři body však stačily k tomu, aby se Američan dostal do play-off ze druhého místa ve skupině. O rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly byli před Portugalskem.

Ve finále 1/8 se americký tým setkal s belgickým týmem. 90 minut zápasu skončilo bezgólovou remízou. Teprve v prodloužení byl určen vítěz, kterým se stali evropští fotbalisté (2 - 1). Američané v tomto zápase vypadali velmi důstojně, i když evropští hráči měli jednoznačnou výhodu.

Konečný výsledek amerického týmu je považován za velmi hodný. Tým dokázal postoupit z obtížné skupiny do fáze play off mistrovství světa, kde prohrál až v prodloužení.