Jak Řecko Hrálo Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Slavné dny vítězství jejich národního týmu na Euro 2000 pro Řeky jsou pryč. Nyní se pro řecký národní tým stává dobrý výsledek ve finále velkých turnajů. Fanoušci na mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii však očekávali, že uvidí motivovaný řecký národní tým schopný bojovat o play-off.

Jak Řecko hrálo na mistrovství světa ve fotbale 2014

Řecký národní tým na mistrovství světa 2014 v Brazílii se dostal do kvarteta C, které nebylo považováno za nejsilnější na turnaji. Soupeři Řeků ve skupinové fázi byli Kolumbijci, Japonci a Pobřeží slonoviny.

Řecký tým odehrál první zápas na turnaji proti národnímu týmu Kolumbie. Výsledek setkání byl pro Evropany zklamáním. Jihoameričtí fotbalisté získali drtivé vítězství (3: 0).

Druhý zápas ve skupině pro Řeky byl poznamenán obsahově velmi neúspěšnou a vybledlou hrou. Zápas s Japonci skončil bezgólovou remízou. V prvních dvou zápasech na mistrovství světa tak nemohl řecký národní tým vstřelit ani jeden gól. Před finálovým zápasem ve skupině však měli Evropané stále šanci dostat se do fáze play-off. K tomu bylo nutné porazit národní tým Pobřeží slonoviny.

Řekové se s jejich úkolem vyrovnali. Vítězství však přišlo v posledních minutách zápasu. Již ve stanoveném čase Samaras poslal z penalty míč do branky Pobřeží slonoviny, což vedlo Řecko k 1/8 finále turnaje. Konečné skóre zasedání je 2: 1 ve prospěch Evropanů. Ukázalo se, že s vybledlou hrou ve skupinové fázi se řecký tým dostal do 16 nejlepších týmů turnaje.

Ve finále 1/8 mistrovství světa 2014 hrálo Řecko s Kostarikou. Tento zápas byl možná nejvíce neohlášený mezi ostatními konfrontacemi. Hlavní a prodloužení hry skončilo skóre 1: 1. Pouze na penalty Kostaričané porazili Řecko.

Konečné vystoupení řeckého národního týmu je považováno za úspěšné. Zejména s ohledem na nevýraznou hru, kterou tým ukázal. V současné době je vstup Řecka do finále 1/8 mistrovství světa ve fotbale velmi hodným výsledkem. O tom svědčí řecká fotbalová federace.